Uudised

Ilmus raamat Eesti-Läti koostööst

25.09.2014

Uhiuues Läti Rahvusraamatukogus Riias esitleti 19. septembril raamatut "Eesti-Läti lood", milles on 67 lugu Eesti-Läti koostööst sh ka Põlva Vallavalitsuse koostööprojektidest.

 

Lugude algallikateks on Eesti-Läti programmi poolt viimase seitsme aasta jooksul toetatud koostööprojektid. Kuid juttu ei tule mitte projektidest, vaid neid ellu viinud inimestest. Taolised lood annavad ideid ning on heaks eeskujuks uute projektide kirjutajatele ja nii praegustele kui tulevastele ettevõtjatele.

 

Põlvamaa Arenduskeskuse poolt läbiviidud projekt "Foodart" lugu ilmus pealkirja all "Kangekaelsed lätlased ja hulljulged eestlased". Lugu jutustab Põlvamaa ettevõtjast Raili Kallavusest, kelle sõnul oli "Foodart" projekti meeskond talle kui alustavale ettevõtjale toeks, julgustas välja töötama uusi tooteid, avardas silmaringi ja andis uue töövahendi toidukalkulaatori näol.

 

Raamatus on ka teisi põnevaid lugusid, mis on seotud Põlvamaaga: "Buy Local" (Setomaa Valdade Liit), "Iidsete pillide uus kõla" (Põlva Vallavalitsus), "Young, Active, Creative" (MTÜ Munalinn, Põlva Vallavalitsus), "Riverways" (SA Põlvamaa Arenduskeskus), "DELMA" (Põlva Haigla), "Radio Classics" (12-aastane lõõtspillimängija Mati Kirotar) ning "Active Tourism of Madona and Põlva" (Põlva Vallavalitsus).

 

"Eesti-Läti lood" on saadaval Eesti ja Läti avalikes raamatukogudes. Lisaks on võimalik alla laadida raamatu veebiversiooni

 

Vaata ka uudist  www.polvamaa.ee

 

Lisainfo:
Tiiu Marran
Projektikonsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5348 0003
E-mail: tiiu.marran@polvamaa.ee

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee