Uudised

Kogunes Lõõtsapealinn Põlva korraldusmeeskond

08.10.2014

7. oktoobril kogunes Lõõtsapealinn Põlva korraldustoimkond Loosu külas Teppo lõõtspillimuuseumis.

Lõõtsapealinn Põlva korraldustoimkond kogunes juba teist korda ja sedakorda siis Võru vallas Loosu külas asuvas Teppo lõõtspillimuuseumis, et koos tuleva aasta sündmuste kohta plaani pidada.

 

Tihti on küsitud, et mis on küll põlvakatel asja võrokeste pilliga. Asja on aga niipalju, et ajal, kui Eestimaa jagunes kihelkondadeks, kuulus praeguse Võru valla põhjapoolne osa ja kihelkonna piiril asuv Võru linn Põlva kihelkonna alla. Loosu küla kuulus Põlva kihelkonda ja seal elanud August Teppo oli seega Põlva kihelkonna mees.

Nii on Teppo lõõtspilli rahvusliku traditsiooni säilimine ja edasiviimine nii praeguste põlvakate kui võrokeste aukohus ja seda üheskoos tehaksegi. Põlvakad on hoolt kandmas rahvusliku lõõtspilli valmistamise traditsiooni järjepidevuse ning võrukad A. Teppo pärandi säilitamise eest, üheskoos populariseeritakse läbi erinevate ettevõtmiste lõõtspillimängu.

 

Lõõtsapealinna korraldustoimkond tutvus August Teppo kodutallu rajatudmuuseumiga ja arutas koostöövõimalusi muuseumi loojate Priidu Teppo ja Kadri Mähariga.

 

Fotod Põlva Vallavalitsus

 

Annely Eesmaa

Teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus

799 9494

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee