Uudised

UNICEF koondas Eesti laste- ja noortesõbralikud linnad

03.11.2014

Oktoobrikuu viimasel päeval kogunes UNICEF Eesti laste- ja noortesõbralike linnade juhtgrupp kahepäevasele koolitus-seminarile, et kuulata, mida uut linnades viimase kahe aasta jooksul laste ja noorte heaks tehtud on ning üheskoos genereerida uusi ideid. Seminaril osalesid 14 linna esindajad.

Linnale omistatav laste- ja noortesõbraliku linna tiitel ei ole lõppkokkuvõte vaid järjepidev protsess ning juba teist korda tuldi kokku, et teha ülevaade linnade viimastest sellealastest tegevustest. Neljateistkümne linna esindajad kuulasid üksteise kogemusi, rõõme ja muresid ning tõdesid, et sarnaselt pakutakse lastele ja noortele palju erinevaid heatasemelisi teenuseid, innustatakse omaalgatusi ja kaasatakse noori otsuste tegemisse.

 

Seminari kokkukutsuja, UNICEF Eesti tegevjuht Toomas Palu sõnas, et linnadel on palju sarnaseid probleeme, mille üle on koos hea arutleda ning formuleerida ühiselt võibolla isegi mõningad ettepanekud riigile. „Sellist ühist, ametkondadeülest kokkusaamist, kus asjadest rääkida, on valdkonna inimestele vaja. Kohalikud harjuvad igasugu uute ettevõtmistega ruttu ära, kuid võõras, kes linna külastab, märkab uut ja paneb tähele. Ka on oluline hinnata seda, mis juba olemas on. Muidugi, alati saab paremini, kuid ka olemasolevat tuleb hinnata ja märgata,“ ütles Palu.

 

Eestis ühena esimestest UNICEFi laste- ja noortesõbraliku linna tiitli saanud Tartu linna abilinnapea Tiia Teppan märkis, et huvitav ja inspireeriv oli seminaril kuulda teiste linnade saavutustest ja sündmustest. Tartu eristus seekord oma mobiilse noorsootöö kontaktmeetodiga.

 

„Üldjoontes tehakse linnades sarnaseid asju, kuid igas linnas on olemas ka see omanäoline miski, mis on teistmoodi või uudne. Sellistel kohtumistel saame neist teada ja on alati väga põnev. Kasutangi siin juhust ja kutsun kõigi laste- ja noortesõbralike linnade noori tehnikahuvilisi ehitama talvel ilma mootorita juhitavaid sõidukeid ning osalema nendega järgmisel kevadel Põlvas, motoriseerimata sõidukite mäestlaskumisel!“ lõpetas Põlva abivallavanem Janika Usin seminaril oma ettekande.

 

UNICEFi laste- ja noortesõbraliku linna tiitli on pälvinud 14 Eesti linna: Tartu, Põlva, Võru, Valga, Narva, Rakvere, Kunda, Viljandi, Haapsalu, Pärnu, Tallinn, Saue, Jõhvi ja Kuressaare. Järgmisel nädalal on Eesti laste- ja noortesõbralikud linnad kutsutud sotsiaalministri Helmen Küti pidulikule vastuvõtule.

 

Annely Eesmaa

teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus

799 9494

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee