Uudised

Põlva keskväljaku ja linnaruumi arhitektuurivõistlus on avatud

03.11.2014

Eesti Arhitektide Liit koostöös Põlva Vallavalitsusega kuulutas 30. oktoobril välja Põlva keskväljaku ja linnaruumi arhitektuurivõistluse.

Avatud ideekonkurss korraldatakse ruumilise lahenduse leidmiseks Põlva keskväljakule ja seda ümbritsevale linnaruumile, eesmärgiga koostada lahenduse alusel detailplaneering ning keskväljaku ja seda ümbritseva avaliku ruumi ehitusprojekt.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 12. jaanuar 2015 ja tulemused avalikustatakse 29. jaanuaril 2015.

 

Konkursi tulemusel saab Põlva linn ideelahenduse praeguse Maarja tänava turuplatsi ja seda ümbritseva ala detailplaneerimiseks ja arendamiseks koostöös kohalike ettevõtjatega. Koos Põlvaga peaksid „Eesti Vabariik 100“ arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames saama ideelahendused oma keskväljakutele ka Tõrva ja Võru.

 

Arhitektuuriprogrammi HEA AVALIK RUUM eesmärgiks on Eesti Vabariigi 100. juubeliks Eesti suuremates maakonnakeskustes taasaktiveerida olulised keskuste piirkonnad – linnakeskuste avaliku ruumi organiseerimise, atraktiivseks ja kogemuslikuks muutmisega luuakse inimestele võimalus ja põhjus avaliku ruumi kasutamiseks.

 

Allikas: www.arhliit.ee

 

Annely Eesmaa

Teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee