Uudised

Põlva valla sportlik isadepäev koos tuntud sportlastega

10.11.2014

Isadepäeval, 9. novembril osales Mesikäpa Hallis toimunud spordipäeval koos tuntud sportlastega ligi 80 huvilist. Sündmuse eesmärk oli anda noortele ja lastega peredele võimalus saada rohkem teadmisi nii tippspordimaailmast kui kohalike spordiklubide tegemistest ning kohapeal praktiliselt ka spordialasid proovida. Sportlikust perepäevast osavõtjaid tervitas abivallavanem Janika Usin, kellel on ette näidata suurepäraseid sportlikke tulemusi nii rulluisutamises kui indiacas.

Spordipäeva teemaks oli „Rahvasport versus tippsport“, mida aitasid lahti mõtestada tippsportlane Jaak Mae, Põlva Käsipalliklubi treener Rein Suvi, jalgpalliklubi Lootos president Indrek Käo ning orienteerumisklubi Põlva Kobras eestvedaja Nikolai Järveoja. Spordiklubide esindajad tutvustasid oma klubide tegevusi, nende ridadest sirgunud tipptegijaid ning rääkisid ka enda suhtest tippspordiga. Vestlusringis sai selgeks, et noorena tasub tegeleda päris mitme spordialaga, kuna see annab edaspidiseks laiapõhjalise sportliku ettevalmistuse ning et Põlvas on mitmekülgseks arenemiseks palju võimalusi.

Jaak Mae rääkis, et tema mängis noorena jalgpalli ja alles hiljem tegi valiku suusatamise kasuks. Ta rõhutas ka, et oluline roll on kehalise kasvatuse tundidel, kus õpetajad saavad arendada lapsi mitmekülgselt. Spordiga tegelemine lapseeas peab toimuma mängides.

 

Põlva Käsipalliklubi oli välja pannud näituse Põlva käsipallimeeskonna võistlussärkidest ning meeskonna fotodest. Käsipallihuviline sai proovida erinevate pallidega täpsusviset, katsuda näpumääret jne.

Jalgpalliklubi Lootose tegevusse oli kaasatud ka klubist võrsunud tipptegija Signy Aarna, kes praegu pallib Soome klubis. Kõigil oli võimalus lüüa täpsusviskeid ja kohapeal moodustatud võistkonnad pidasid maha minijalgpallimatši.

Orienteerumisklubi andis võimaluse orienteeruda tipptehnika abil. Soovijad said kaardi järgi otsida Mesikäpa Halli ja kõrvalruumidesse peidetud kontrollpunkte. Iga võistleja sai sportkiibi ning tänu sellele ka lõpetades üksikasjalikud tulemused kui palju aega kulus raja läbimiseks ja iga kontrollpunkti otsimiseks eraldi.

 

Osalejate ja klubiesindajatega vesteldes sai selgeks, et sellist laadi pereüritus on väga vahva ja sellest võiks välja kasvada traditsiooniline üritus.

Foto: Eve Sokk

 

Spordipäev toimus Põlva valla projekti "Põlva valla kogukondade koostöövõimekuse tõstmine - noorte kaasamine" raames. Korraldaja oli MTÜ Aarna Külaselts koostöös Põlva Vallavalitsusega..

Projekti finantseerimine toimus Põlvamaa Partnerluskogu LEADER meetmest Elukvaliteedi parandamine ja Põlva valla eelarvest.

 

Eve Sokk

kultuurispetsialist

Põlva Vallavalitsus

799 9489

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee