Uudised

Põlva Jalgpalliklubi Lootos alustas noorte talendiotsinguprojektiga

09.01.2015

Projekt on kavandatud 9-15 aastaste tüdrukute seas jalgpallihuvi arendamiseks, mängu tutvustamiseks ja talendikate noorte varajasemaks avastamiseks. Projekti patrooniks oleva ja Soome naiste meistriliiga klubis Kuopio Pallokissat teist hooaega alustava Signy Aarna järgi nimetatud projekt kannab nime USA (Uus Signy Aarna).

Projekti eesmärgiks on tutvustada maakonnas laiemalt Lootose tegevust, kaasata jalgpalli juurde rohkem tüdrukuid ja moodustada uusi treeninggruppe maakonna koolides ja valdades.

Esimese koolina külastasid Signy Aarna ja klubi mängijad Keidi Käis, Ave-Lii Laas ning president Indrek Käo Räpina Ühisgümnaasiumit, kus tutvustasid projekti ja viisid läbi jalgpallialgtõdesid tutvustava treeningpäeva, millest võttis osa üle 40 tüdruku. Projekti üks autoreid Signy Aarna oli meeldivalt üllatunud tüdrukute suurest huvist ja aktiivsusest, millega treeningpäevast osa võeti, lisades kommentaariks: „Kindlasti peaks projekti tutvustama võimalikult paljudes maakonna koolides, et tüdrukutel tekiks huvi ja arusaamine, kui põnev ja kaasahaarav võib tüdrukute jalgpall tegelikult olla“ Mälestuseks sportlikust päevast jäid tüdrukutele klubi meened, samuti kinkis klubi Räpina Ühisgümnaasiumile jalgpalli ja Lootose kalendri.

 

Projekt jätkub kevadel ülemaakonnaliste tüdrukute jalgpalliturniiriga. Projekti toetavad: JK Lootos, Eesti Kultuurkapital ja HTT.

 

JK Lootos

 

Foto: JK Lootos

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee