Uudised

Põlvast saab energiatõhusa ehituse vedur Eestis

03.02.2015

Neljapäeval, 5. veebruaril kell 16 peetakse Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses konverentsi, mis keskendub Põlva valla algatusele kujundada Põlvamaast energiatõhusa ehituse ning kohalike looduslike ehitusmaterjalide tootmise vedur Eestis. Kõik huvilised on oodatud!

Alates 2019. aastast kehtima hakkavad uued energiatõhususe miinimumnõuded muudavad Põlva vallavolikogu esimehe Kuldar Leisi hinnangul oluliselt kogu Eesti ehitussektorit. See avab uusi ärivõimalusi ka Põlvamaa ettevõtjatele.

„Põlvamaa on olnud Eestis energiatõhusa ehituse esirinnas ja teiseks on meil palju kohalikke looduslikke ehitusmaterjale nagu puit, savi, lubi, pilliroog, mida saab ehituses edukalt kasutada,“ on Leis öelnud uudisteportaalile Lõunaeestlane. „Kui siduda kokku energiatõhusus ja looduslikud materjalid, siis selle valdkonna kohalikud ettevõtted saaksid tootearenduskeskuses koostööd alustades tuult tiibadesse ja müüa oma toodangut nii Eestis kui ekspordiks.“

 

Koostööpartneriteks kompetentsikeskuse loomisel on ka Räpina vald ning Moostes tegutsev MTÜ Vanaajamaja. Kaasa plaanitakse haarata ka Väimela puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus ning ülikoolid.

 

5. veebruaril peetaval konverentsil tuleb juttu energiatõhusast ehitusest, plaanitavast kompetentsikeskusest ja Põlvasse rajatavast riigigümnaasiumist, millest saab Eesti esimene koolimaja, mis liigitub ligi-null-energiahooneks.

 

Konverentsil kuulutatakse välja ka Eesti Arhitektide Liidu  korraldatud Põlva keskväljaku ja linnaruumi arhitektuurivõistluse tulemused. Näitus konkursitöödest seatakse üles kultuurikeskusesse ja see jääb avatuks veebruarikuu lõpuni, kus nendega saavad tutvuda kõik huvilised.

 

Annely Eesmaa

Põlva Vallavalitsus

teabespetsialist

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee