Uudised

Küttekolded korda!

09.04.2015

Päästeameti pressiteade 08.04.2015

Käesoleva aasta septembrist hakkab kehtima tuleohutuse seaduse säte, mis kohustab ka eramajade omanikel (sh suvilate, aiamajade) laskma üks kord viie aasta jooksul ahju, kaminat või pliiti ning nende korstnat ja ühenduslõõri puhastada korstnapühkija kutsetunnistusega isikul, kes väljastab küttesüsteemi tehnilise seisukorra ning ohutuse kohta korstnapühkimise akti. Ehk siis 2015. aasta 1. septembriks peab olema küttekolded hooldanud korstnapühkija, kes omab kehtivat kutsetunnistust. Infot  korstnapühkijate kohta saab www.korsten.ee. Korstnapühkijate kutsetunnistuste ja nende kehtivuse kohta saab infot www.kutsekoda.ee aga ka päästeala infotelefonilt 1524.

Seni oli kutsetunnistusega korstnapühkija nõue vaid mitmepereelamutel. See nõue jääb kehtima ja seaduse järgi tuleb mitmepereelamute küttekoldeid lasta hooldada igal kalendriaastal üks kord.
Kuid, et korstnapühkijate põuda 2015. aasta varasügisel vältida, siis teadke, et korstnapühkijad teevad tööd aastaringselt. Helista juba täna ja pane aeg kirja. Küsige kindlasti korstnapühkijalt akti teostatud tööde ja kütteseadmete seisukorra kohta.

Tahm on hea isolatsiooni materjal. Vastavalt teie küttematerjali kvaliteedile ja kütmissagedusele tuleb lõõre puhastada ehk isegi kaks- kolm korda aastas. Mida puhtamad lõõrid seda väiksemad kütte kulud! Ka kütteseadmete pisiremondi (koldes kivi katki, siiber või ahju uks logiseb, jne.) peaks kutsetunnistusega korstnapühkija suutma lahendada. Ja kui korstnapühkija oskustest jääb väheks, suunab ta Teid spetsialisti juurde. Samas omavad juba päris paljud kutsetunnistusega korstnapühkijad ka pottsepa kutset.

 

Lisainfo:
Peeter Tigas
Põlvamaa päästepiirkonna juhataja
51 989 552

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee