Uudised

NUKU lavastus „Nublu” koos tuletõrjeõppusega tuleb Põlvasse

10.04.2015

NUKU teatri lavastus „Nublu” külastab 16. aprillist 8. maini kuut Eesti linna, kus lisaks teatrietendustele viiakse läbi ka tuletõrjeõppus.

Põlvas toimub etendus-õppus 7. mai

„Nublu” on Jaan Rannapi jutustuse põhjal loodud nukulavastus on koerakesest nimega Nublu, kes eksib juhuslikult tuletõrjemajja ning temast saab pritsimeeste lemmik ja tubli tuletõrjekoer. Lisaks Nublule, keda lavastuses kehastab lausa kolm erinevat nukku, on kaks olulist tegelast ka tuletõrjujad Mustpea (Tarmo Männard) ja Valgemaa (Mihkel Tikerpalu). Nemad viivad etenduse jooksul läbi ka tuleohutusõppuse. Nimelt esitavad tuletõrjujad publikule olulisi küsimusi. Näiteks: „Millised materjalid on tuleohtlikud?” või „Mida teha, kui kodus olles märkad suitsu?”. Etenduse lõppedes evakueerub kogu publik tuletõrjuja Mustpea juhiste põhjal teatrisaalist.

 

Publiku evakueerimine teatrisaalist on toimunud pärast kõiki NUKU teatris mängitud „Nublu” etendusi. Näitleja Tarmo Männard, kes ise tuleohutusnõudeid täpselt järgib ning kolleegidele entusiastlikult märkuseid teeb, on kõiki evakuatsioone ka ajaliselt mõõtnud. „Kõige kiiremini oleme 200 last ja täiskasvanut teatrisaalist välja saanud 2 minuti ja 32 sekundiga. Keskmine evakuatsioonikiirus on umbes 4 minutit,” sõnab Männard.

 

Trupil on plaanis evakuatsioone läbi viia ka ringreisil. See on hea võimalus Paide, Rakvere, Pärnu, Põlva, Võru ja Viljandi teatri- ning kultuurimajadel teada saada, kui kaua võib päris tulekahju korral evakueerimine koos lastega aega võtta.

 

Lisaks on just kevadel, kui õues lõkete tegemine taas päevakorda tuleb, õige aeg tule ohtlikkust meelde tuletada. Seejuures on põnevate tegelastega lugu teatrilaval koos praktilise õppusega lastele kindlasti kasulikke teadmisi andvaks kogemuseks. Lavastus „Nublu” on mõeldud ennekõike lasteaia vanematele rühmadele ja algklassidele. NUKU teatri Youtube’i-kanalilt www.youtube.com/NUKUkeskus leiab teadmiste kinnistamiseks ka Nublu tuleohutuskooli videod.

 

Nukulavastuse „Nublu” on lavastanud Vahur Keller, kujundanud Britt Urbla Keller ja muusika loonud Liina Kullerkupp. Mängivad Mihkel Tikerpalu, Tarmo Männard, Katri Pekri, Lee Trei, Jevgeni Moissejenko, Sandra Lange või Laura Nõlvak, abistavates rollides Alice Kirsipuu, Janek Saareli.

 

Lisainfo
Hannele Känd

NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509

hannele.kand@nuku.ee

 

Foto: Jaana Süld

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee