Uudised

Kirjandusfestival Prima Vista tuleb Põlvasse!

15.04.2015

Kirjandusfestival Prima Vista, mis toimub Tartus  6.–9. maini, ulatub ka Tartu linna piiridest kaugemale. Seekord on Prima Vista partnerlinnaks Põlva, mis võtab Tartult kirjanduslinna teatepulga üle 9. mail.

Juba kaheteistkümnendat korda toimuv Tartu kirjandusfestival Prima Vista keskendub seekord looduse ja sõnavabaduse temaatikale. Seekordse festivali juhthüüe „Metsik sõna" seob korraldajate sõnul looduse ja sõnavabaduse. Üheltpoolt tähendab see ühist rabaretke, loodusfilmide vaatamist jms, teisalt kohtumisi julgete isemõtlejatega – Tartusse tuleb näiteks legendaarne Vene muusik ja teisitimõtleja Andrei Makarevitš.

 

Festivali juurde kuulub ka partnerlinna päev, mis seni on toimunud kümnekonnas Eesti linnas: Valgas, Võrus, Põltsamaal, Rakveres, Tallinnas jne. Tänavu 8. ja 9. mail on festivali partnerlinnaks Põlva.

 

Põlva programmi sündmused toimuvad Põlva Keskraamatukogus ning Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses, osalt ka vabas õhus. Lastele on kavas kohtumine loodusest kirjutava lastekirjaniku Juhani Püttsepaga ja orienteerumismäng Põlva looduskaunites ja kultuuriloolistes paikades. Lugejate ette astub festivali patroon Valdur Mikita. Leedu kirjanik Alvydas Šlepikas tutvustab verivärskena eesti lugeja lauale jõudvat raamatut „Minu nimi on Marytė."

 

Festivali metsikum pool avaldub häppeningis Jakob Hurda pargi tiigil ja kultuurikeskuse Undergroundis. Viimases astuvad kontserdiga üles Aapo Ilves, Jan Rahman ja Marju Varblane ning Maarja Pärtna ja Riho Kall. Oma luulet loeb Anne Prangel.

 

Tutvu Põlvas toimuva programmiga lähemalt kirjandusfestivali kodulehel!

 

Prima Vista partnerlinna päeva korraldavad MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Põlva Kunstikool ja Põlva Keskraamatukogu koostöös Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusega.

 

Toetavad Põlva Vallavalitsus ja Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp.

 

 

Lisainfo:

Anne Prangel

Direktor

Põlva Kunstikool

Tel: 527 2849

E-mail: suurteetiib1@gmail.com

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee