Uudised

Põlvast saavad alguse uued suurüritused

21.04.2015

18. aprillil toimus 2015 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses järjekorras teine maakondadevaheline tantsukarussell „Tähed laval“. See on uuenduslik tantsufestival, millest seekord võtsid osa 11 maakonna ning Tallinna ja Tartu tantsustuudiod.

Suurimaks täheks laval oli Tartu linna Shate Tantsukool, teiseks tuli Tallinna Carolina Tantsukool ja kolmas koht kuulus Pärnumaa Laine Mägi Tantsukoolile. Põlvamaad esindas seekord Meie Stuudio täiskasvanute Igavesti Noorte trupp, kes tulid 13 maakonna seas auväärsele 4. kohale ja valiti ka publiku lemmikuks. Festivalilt puudusid sellel korral esindus Saaremaalt, Hiiumaalt, Jõgevamaalt ja Ida-Virumaalt.

 

Igal trupil tuli esitada kaks tantsunumbrit. Esimeses voorus esitas trupp tantsu oma vabal valikul, teine tantsunumber pidi olema seotud elukutse või mõne ametiga. Lisaks tantsudele tuli igal osalejal valmistada oma maakonda ja rühma tutvustav video. Tantsukarusselli hindas igast maakonnast žürii, kuhu kuulusid erinevaid stiile õpetavad tantsuõpetajad. Kohtunikud andsid hindeid nii, nagu seda tehakse Eurovisioonil, kusjuures oma maakonnale hinnet anda ei saa.

 

Kogu ürituse ülesehitus  tugines suuresti Eurovisiooni omale - igal rühmal oli oma saatja, kes juhatas rühma garderoobi ja lavale, enne tantsu näidati maakonda tutvustavat videot, osalejad vaatasid ja elasid teistele kaasa greenroomis, kus laual olid mõnusad suupisted. Hindamine toimus pärast mõlema vooru tantsude esitamist, kusjuures iga maakonna üks žürii liige luges punktid ette. Võitja sai rändkarika ja õiguse korraldada järgmise aasta tantsukarussell.

 

Tantsijate ja kohtunike sõnul oli üritus väga hästi läbi mõeldud ja korraldatud. Tekkis tõesti tunne nagu oleksid kusagil Eurovisioonil. Tänukummardus peakorraldaja Andre Lainele ja tema meeskonnale, kes oma vabatahtliku tööga panustavad kodukandi heaks. Mõruks tegi meele aga publiku huvi puudumine.

 

III tantsukarussell „Tähed laval“ toimub 2016. aasta kevadel Tartus.

 

MTÜ Meie Stuudio

 

Riho Semmi fotodel: vasakul võitjad Tartu Shate Tantsustuudiost ja paremal Põlva oma rühm Igavesti Noored

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee