Uudised

Kirjandusfestival Prima Vista toob Põlvasse laulvad kirjanikud ja lingvistilise metsa mehe Valdur Mikita

05.05.2015

Juba kaheteistkümnendat korda toimuv kirjandusfestival keskendub seekord looduse ja sõnavabaduse temaatikale.  Sel aastal on Prima Vista partnerlinnaks Põlva, mis võtab Tartult kirjanduslinna teatepulga üle 9. mail.

Põlvas algab festival tegelikult juba reedel, 8. mail, kui lastega kohtub

Põlva Keskraamatukogus Juhani Püttsepp ja aset leiab orienteerumismäng Põlva looduskaunites ja kultuuriloolistes paikades.

 

Laupäeval, 9. mail toimuvad kohtumised lugejatega Põlva Keskraamatukogus, kuhu tuleb ka  festivali patrooniks valitud Eesti kaasaegne isemõtleja, kirjanik ja semiootik Valdur Mikita, kes on eestlaste erilisuse sidunud perifeerse mõtlemise võimega: „Metsik sõna eelistab kõnnumaad ja perifeeriat, hulgub ringi metsaservas. Isegi meie rahvuseeposest tuntud hüüdlause Serviti! viitab mingisugusele tundmatule servaefektile. Usun, et metsik sõna kaigub maikuus Emajõe Ateenas ja Põlvas sama hästi nagu siili möire kevadises udus.“

Prima Vista programmi Põlvas kuuluvad veel raamatute müük keskraamatukogu fuajees, häppening Jakob Hurda pargi tiigil ja laulvate kirjanike kontserdid Undergroundis.

 

Lisainfo:
Anne Prangel: 527 2849
Põlva Keskraamatukogu: 799 4321

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee