Uudised

Eesti kultuuriseltsid kogunevad Põlvasse

14.05.2015

Esimesed Eesti kultuuriseltsid Vanemuine Tartus ja Estonia Tallinnas asutati 1865. aastal ja nii võime tänavu tähistada Eesti seltsiliikumise 150. aastapäeva. 16. mail kogunevad Eesti kultuuriseltsid Põlvasse, et seda koos tähistada näitemängu, laulu, pillimängu ja tantsudega. Lastakse kõlada lauludel, pillilugudel ning narvalased toovad kaasa oma rahvatantsud. 

Kultuuriseltsid on eesti rahva kasvatajad. Inimene soovib elada õnnelikult ja kasvatada õnnelikeks inimesteks ka oma lapsed. Selle soovi realiseerimine nõuab mitte ainult palju tööd, vaid ka pidevat oma teadmiste täiendamist ning emotsionaalset tuge. Sellega ongi seletatav kümnete tuhandete inimeste kuulumine seltsidesse, et harrastada laulmist, tantsimist, käsitööd, näitemängu jmt tegevusi ning niimoodi edendada meie oma kultuuri, vaimsust ja rahvuslikku kasvatust.

 

16. mail kogunevad Eesti kultuuriseltsid Põlvasse, et koos tähistada aastapäeva näitemängu, laulu, pillimängu ja tantsudega. Lastakse kõlada lauludel, pillilugudel ning narvalased toovad kaasa oma rahvatantsud. Põlva Linna Harrastusteatrilt tuleb ettekandmisele 150 aastat tagasi Eesti seltsiliikumise algusaegu meenutav näitemäng "Laena mulle kannelt, Vanemuine!"

Tervituse toob lõõtsapealinn Põlva ja julgustuseks kõigile neile, kes kardavad järelpõlve puudumise pärast, astub üles lasteaia "Mesimumm"  folkloorirühm "Väike Käokirjas" Ülle Podekrati juhendamisel.

 

Teemakõnelejaks on palutud Alar Kilp Tartu Ülikoolist, aga kõnepulti on oodatud ka EestiKultuuriseltside Ühenduse juhatuse esimees Valter Haamer ning Põlva vallavanem Georg Pelisaar. Avatud on seltside kirjandust tutvustav müügilett ja näitus Põlva Käsitööklubi lapimaalidest.  

 

Päeva korraldavad Eesti Kultuuriseltside Ühenduse juhatus, Jakob Hurda nim. Põlva Rahvahariduse Selts ja Põlva Vallavalitsus.

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee