Uudised

Serviti alistas põnevuslahingus Kehra ja tuli Eesti meistriks

18.05.2015

Eesti meeste käsipallimeistriks krooniti aastase vaheaja järel Põlva Serviti, kes alistas finaalseerias tiitlikaitsja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi mängudega 3:2.

Kehras toimunud seeria otsustava kohtumise võitis Serviti lisaajal 34:30 (27:27, 11:15). Võõrustajad alustasid mängu paremini ja puhkepausile mindi nende neljaväravalises eduseisus. Teisel poolajal läksid aga külalised ette 20:18, kuid lõpusireeni kõlades särasid tablool viiginumbrid 27:27. Lisaajal tegutsesid kindlamalt põlvalased ning võtsid neljaväravalise võidu. Seerias 1:2 kaotusseisust välja tulnud Serviti jaoks oli see kümnendaks Eesti meistritiitliks, Kehral on aga üks kuldmedal rohkem.

 

Serviti resultatiivseimad mängijad olid Andri Ternovõi ja Pavel Turajev 8 ning Henri Sillaste 6 tabamusega. Kehralaste suurimateks skooritegijateks osutusid Jürgen Rooba ja Jevgeni Buinenko 7 ning Dmõtro Jankovski 6 väravaga.

 

Serviti peatreener Kalmer Musting: „Avapoolajal meil erilisi võimalusi polnud ja üritasime Kehral lihtsalt sabas püsida. Vaheajal rääkisin meestele, et võitleme edasi ning kõigil jätkus eneseusku. Kaotusseisus me ei kiirustanud, lisaks sellele hakkas vastane eksima ning muutus ebakindlaks. Mängu lõpp oli juba loterii ja seetõttu pole mõtet vahet vaadata. Tulime seerias kaotusseisust välja, sest hakkasime ühel hetkel tegutsema võistkondlikult ning teenisime kiirrünnakuid. Lisaks sellele säilis meestel rasketel momentidel usk enda eduvõimalustesse. Müts maha kõigi ees.“

 

Serviti: Jürgen Lepasson, Margo Piksööt, Raiko Rudissaar, Andreas Rikken, Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Tõnu Jõks, Ardo Puna, Eston Varusk, Henri Sillaste, Denis Lõokene, Siivo Sokk, Alvar Tint, Pavel Turajev, Henri Hiiend, Carl-Eric Uibo, Andri Ternovõi, Serhi Ljubtšenko, Indrek Neeme. Peatreener Kalmer Musting, treener Rein Suvi, esindajad Helen Raadik, Andres Neeme, Kaupo Kolsar.

 

Allikas: handball.ee

 

Postimehe fotogalerii

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee