Uudised

Taimekasvatuse Instituut ootab infot taimekahjustajate kohta

26.05.2015

Eesti Taimekasvatuse Instituut (ETKI) alustas üle-eestilist taimekahjustajate vaatlust ning ootab kõigilt taimekasvatajatelt infot kergesti äratuntavate kahjurite esinemise kohta.

„Teadmine taimekahjustajate levikust aitab põllumeestel tõrjetöid paremini ajastada, suurendab taimekaitsetööde efektiivsust ning võimaldab vähendada taimekaitsevahendite kasutamist,“ ütles Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel. „Parema ülevaate saamiseks kogume informatsiooni ka taimekasvatajatelt ning palume, et nad teavitaksid meid kergesti äratuntavate kahjurite nagu kartulimardikas, hiilamardikas rapsil ja lehetäid teraviljadel, esinemisest.“

 

Põllukultuuride haigus- ja kahjuritõrje perioodil maist juulini teostab ETKI igal nädalal taimekasvatuse seisukohast olulisemate kahjustajate vaatlusi ning kogutud informatsioon kuvatakse instituudi kodulehel interaktiivsete kaartidena.

 

Kaardil näidatakse taimekahjustajate esinemise kohad ja ajad ning täpsem informatsioon kultuuri, sordi, agrotehnika ja eelvilja kohta.

 

Tõrjekriteeriumi ületava kahjurite esinemise kohta tuleb saata informatsioon (kahjustaja, kahjustatud kultuur, kuupäev, koht (küla, vald)) aadressile liina.loorits@etki.ee või helistada/saata sõnum telefonil 53937752.

 

Täpsem info ETKI kodulehel: http://www.etki.ee/index.php/%C3%BCldinfo/uudised/348-taimekahjustajate-monitooring-2015

 

Loe lisaks Maablogis: ETKI kaardirakendus aitab põllumeestel taimekaitsetöid ajastada  

 

Lisainfo:

Mati Koppel

Direktor

Tel. 776 6903

mati.koppel@etki.ee

 

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee