Uudised

Eile õhtul liikus Põlvas tervise heaks 777 inimest

05.06.2015

26. Põlva Päevad algasid traditsioonilise tunniga tervise heaks, kus ühe tunni vältel liikusid ümber Põlva järve kas joostes või kõndides 777 põlvakat.

Tund tervisele 2015

 

Sündmused said alguse neljapäeva õhtul tunniga tervise heaks ning hilisõhtul paitasid Maarja kirikus hinge ja kõrva E STuudio koorid.

Reedel vallutavad Põlva noored – noortelava pannakse püsti kesklinna, kus toimuvad mitmesugused konkursid, võistlused ja kontserdid. Põlva põnevaimas kohvikus – kodukohvikus Tillu avatakse kohvikuülikool, mis on põnev kooslus kohvikumugavusest ja ülikooli teadmistepagasist. Toimub autoorienteerumine ning kombineeritud ja kostümeeritud linnajooks. Päeva lõpetavad Lõuna-Eesti suve suur avapidu Intsikurmus ja romantiline autokino Mammaste Tervisespordikeskuses.

 

Laupäeval äratab Põlva elanikke puhkpilliorkestri äratusmäng läbi linna ja seejärel suunduvad kõik ärganud organiseeritud hommikuvõimlemisele, milleks on etnoaeroobika Hurda tiigi kaldal. Kui keha ja vaim virged, on võimalik külastada Põlva Päevade laata ja selle tihedat kultuuriprogrammi kesklinnas. Tegevusi toimub järve rannas ja järvel, linnastaadionil ja selle ümbruses.

Laupäeval, 6. juunil kell 18 toimub Põlva Päevade tähtsündmusmotoriseerimata sõidukite mäestlaskumine. See on põnev vaatemäng, kus mäest veerevad alla mitmesugused iseehitatud või ümbertuunitud mootorita sõiduriistad. Publik ootab juba kannatamatusega, et saaks näha leiutaja- ja insenerimõtte selleaastaseid sähvatusi.

 

Mäestlaskumisele järgneb Põlva Päevade suur perepidu kesklinnas. Suvevalges Põlva öös aga saab jämmida koos ansamblite Kosmikud, Blurry Lane, Slippery Slope ja rahva poolt kokku hääletatud Põlva Unistuste Bändiga.

Pühapäeval, 7. juunil tähistatakse laulupeoga iidses peopaigas Intsikurmus 160 aasta möödumist esimesest Põlvas peetud laulupühast, millest said alguse hilisemad Eesti üldlaulupeod.

 

Täpsema kava leiate http://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/xxvi-polva-paevad-2015/

 

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee