Uudised

Mesikäpa hall sai kaasaskantava elustamisaparaadi

08.06.2015

Alates tänasest võivad noorsportlaste lähedased end veidi turvalisemalt tunda, kuna aktiivse kasutusega Mesikäpa halli paigaldati kaasaskantav elustamisaparaat. Sarnase aparaadi saavad lähiajal üksteist Eesti kooli ja spordihoonet.

 

Kuigi koolivaheaeg on alanud, on  Mesikäpa hall aktiivses kasutuses: täna tegi seal trenni Eesti meeste käsipallikoondis ja oma saaliaega olid ootamas iluvõimlejad. Elustamisaparaatide paigaldamise eesmärk ongi vähendada äkksurmadega seonduvat riski koolide spordihoonetes trenni tegevate inimeste seas, vahendas „Aktuaalne kaamera“.

 

Tartu kiirabi koolitusjuhi Andras Laugametsa sõnul on aparaadi kasutamine lihtne ning kannatanule pole võimalik sellega halba teha. „See aparaat töötab väga lihtsalt. Kõigepealt tuleb leida üles see nupp, kust ta läheb käima. On ta siis tähistatud "on/off" nupuna või number üks nupuna ja selle järgselt tuleb täita häälkäsklusi, mida aparaadist öeldakse. Esimeseks käskluseks oleks elektroodide pealekleepimine abivajajale. Seejärel tuleks abivajajast eemalduda, et aparaat saaks analüüsida olukorda ja kui on vajadus, siis vajutada vilkuvale või plinkivale „šokk“ nupule,“ selgitas Laugamets.

 

Eesti Koolispordi Liidu peasekretär Madis Pettai sõnul eeldab ta, et elustamisaparaadiga saab tagatud üle 10 000 noore spordiharrastaja turvalisus sportida.

 

Allikas: err.ee

 

Annely Eesmaa

teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus

799 9494

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee