Uudised

Lõõtspillimehed peavad Põlvas pidu

15.07.2015

Laupäeval, 18. juulil toimub Põlva Intsikurmus 5. rahvusvaheline lõõtspillipidu Harmoonika, kuhu kogunevad lõõtspillimängijad ja pilli valmistajad üle Eesti.  Eesti rahvusliku lõõtspilli isa August Teppo 140. sünniaastapäeva puhul linastuvad peol vastvalminud lühifilmid nii Teppost kui tema pillist, millele Heino Tartese kogutud Põlva- ja Võrumaa lõõtspillimängijate lugude põhjal on stsenaariumid kirjutanud Loone Ots ja Rein Pakk ning lavastanud Ain Mäeots.

Intsikurmu mändide all astub üles esmakordselt ka pillimeistrite orkester, mille ridadesse kuuluvad vaid need pillimehed, kes enesele ise pilli on valmistanud. Kohal on lõõtspillimängu suurmeistrid Soomest ja Ukrainast, lavale astuvad nii noored kui vanad pillimehed. Peo lõpetab traditsiooniliselt lõõtspillimängijate koondorkester, kuhu sel aastal koguneb 70 pillimeest.


Peopäeval toimub Põlva kesklinnas ka Euroopa kultuurilinnade Eesti võrgustiku suur kontsert AvaLava ning küpsetiste ja käsitöö laat Põnev pirukas. 

 

Harmoonikal linastuvates filmiklippides teevad kaasa näitlejad Andres Mähar, Karol Kuntsel, Tanel Jonas, Artur Linnus, Veiko Porkanen, Indrek Taalmaa, Kaia Skobolev, Priit Strandberg ja Tarmo Tagamets. Lavastas Ain Mäeots. Fotodel hetki võttepäevadest.

 

 

 

 

 

 

 

Annely Eesmaa

Põlva Vallavalitsus

teabespetsialist

+372 799 9494

+372 516 0435

www.polva.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee