Uudised

Ministrid arutavad kohalike omavalitsustega pagulasküsimusi

22.07.2015

21.-22. juulil kohtuvad siseminister Hanno Pevkur ja sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kohalike omavalitsuste esindajatega üle Eesti, et arutada nendega pagulas- ja rändeteemat puudutavaid küsimusi.

Kohtumised toimusid 21. juulil kell 10 Jõhvis ja kell 15 Tartus ning ootavad ees 22. juulil kell 10 Pärnus ja kell 15 Tallinnas. 

Põlvamaa omavalitsusjuhtidest osalesid Tartus toimunud ja suhteliselt pingeliseks kujunenud arutelul Veriora vallavanem Enel Liin, Kanepi vallavanem Mikk Järv ja volikogu esimees Arno Kakk, Ahja vallavanem Peeter Sibul ja volikogu esimees Uuno Siitoja ja Räpina vallavanem Teet Helm. Põlva Maavalitsust esindas maasekretär Kristina Aabrams.

„Nii nagu Eesti osaleb solidaarselt Euroopa Liidu pagulasküsimuse lahendamises, on omavalitsustel võimalus solidaarselt osaleda pagulaste abistamisel Eesti siseselt," rääkis siseminister Hanno Pevkur. Kuna omavalitsustel on pagulaste vastuvõtmisel kandev roll, on Pevkuri sõnul oluline teada omavalitsuste arvamusi ja ettepanekuid pagulaste vastuvõtmise sujuvamaks korraldamiseks.

„Peame ise aktiivselt tegelema sellega, et pagulased Eesti ühiskonda võimalikult hästi integreeruksid. Et sellega ühiselt hakkama saada, peame jagama informatsiooni ja tutvustama plaane ning kuulama ära kohalike omavalitsuste mured, mõtted ja ettepanekud. Tuleme uue olukorraga toime justnimelt koos," lisas sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Lisaks ministritele vastavad rände- ja pagulasteemalistele küsimustele rändevaldkonna eksperdid siseministeeriumist, sotsiaalministeeriumist, kultuuriministeeriumist ja haridusministeeriumist.

Euroopa Komisjon esitas 13. mail rände tegevuskava, millega tehakse ettepanekud Vahemere põgenikekriisi lahendamiseks. 20. juulil Brüsselis toimunud siseministrite kohtumisel lepiti kokku, et Eesti võtab esialgu solidaarselt vastu 150 pagulast kahe aasta jooksul.

Lisainfo pagulasteema kohta asub valitsuse veebilehel www.valitsus.ee/pagulased.


Allikas: siseministeerium

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee