Uudised

Vallavanem Georg Pelisaar külastab Ukraina sõprusrajooni Kulikovkat

17.08.2015

Põlva vallavanem Georg Pelisaar külastab Põlvamaa delegatsiooni koosseisus 22. - 25. augustil Ukraina sõprusrajooni Kulikovka, kus võetakse osa Ukraina iseseisvuspäeva sündmustest ning antakse üle Põlvamaa koolijuhtide, ettevõtjate ja jalgpalliklubi Lootos poolt kogutud annetused koos õppe- ja spordivahenditega.

Visiidi käigus antakse üle Põlvamaa koolijuhtide poolt korraldatud "õpilaselt-õpilasele" annetused, mida on tänaseks kokku 1368,91€. Kulikovka rajooni Korbova kooli Euroklubile antakse üle Räpina Inkubatsioonikeskuse juhataja Leo Küti eestvedamisel peamiselt Räpina piirkonna ja Põlvamaa ettevõtjate annetustest soetatud helivõimendi koos kõlaritega. Jalgpalliklubi Lootose projekt koostöös MTÜga Head Teil Teen on aidanud koguda rahalisi annetusi ja toetusi, mille eest hangitud treeningvahendid antakse üle Kulikovka rajooni koolidele ning spordivõistkondadele.

Idee heategevusaktsiooni korraldamiseks saadi aprillikuiselt haridustöötajate visiidilt Kulikovka rajooni. Sealne pilt meenutas haridusjuhtidele Eesti koolide 1990ndate seisu ning kuna sel ajal oli meie koolidele suureks abiks näiteks Soome ja Rootsi toetus, siis nüüd on meil võimalus oma abikäsi ulatada Ukrainale.

Maavanema sõnul on Põlvamaa sõpruspiirkond viimaste aastate äreva olukorra tõttu palju kannatanud: ollakse majanduslikus kitsikuses ja ebastabiilsuses. Samas vaatamata keerulistele oludele on rahvas lootusrikas ja piirkond otsimas võimalusi, et valmistada ette integreerumist Euroopa Liiduga, parandada oma elukvaliteeti ning murda välja Ukrainat viimastel aastatel valitsenud madalseisust.

Kuni 19. augustini on veel võimalik anda oma panus mittetulundusühing Põlvamaa Koolijuhtide Ühenduse Swedbank arveldusarvele EE242200221061624204, selgituseks "õpilaselt õpilasele." Samuti on kõigil veel võimalus Ukraina laste spordivahendite heaks oma panus anda, tehes annetuse MTÜ Head Teil Teen (LHV Pank EE367700771000797244) arvele.

Põlvamaa delegatsiooni kuuluvad lisaks maavanemale Põlvamaa Omavalitsuse Liidu esindajana Põlva vallavanem Georg Pelisaar, maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Kaido Palu, ettevõtja Jaan Konks, jalgpalliklubi Lootos president Indrek Käo ning Räpina Inkubatsioonikeskuse juhataja Leo Kütt.


Lisainfo:
Henari Kamenik
Avalike suhete juht
Põlva Maavalitsus
Tel: 799 8903 / 5196 6904
E-mail: henari.kamenik@polva.maavalitsus.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee