Uudised

Sõidukite sundkindlustust hakatakse väljastama alates oktoobrikuust

24.09.2015

Igal liiklusregistris registreeritud autol, mootorrattal, mopeedil ja ka haagisel peab olema sõlmitud liikluskindlustus. Kui sõidukil on viimasest kehtivast liikluskindlustuse lepingust möödunud aasta või rohkem, tuleks sõiduk kas ajutiselt liiklusregistrist kustutada või teatud perioodiks kindlustada. Palume kõigil tähelepanu pöörata oma olemasolevatele ning liikluses osalevate sõidukite dokumentidele!

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus kõikidele liiklusregistris registreeritud ja liikluses osalevatele sõidukitele. Autol, mootorrattal, mopeedil ja ka haagisel peab olema tehtud liikluskindlustus. Vastavalt uuele Liikluskindlustuse seadusele, mis jõustus eelmise aasta oktoobrikuust (01.10.2014), hakatakse väljastama üle aasta kindlustamata sõidukitele sundkindlustust.

 

Sundkindlustus rakendub kui:

  • sõiduk registreeritakse liiklusregistris ja liikluskindlustus jäetakse sõlmimata;
  • lõppeb sõiduki ajutine kustutamine või peatamine liiklusregistris, sõiduk võetakse uuesti liiklusregistris arvele ja kasutusse;
  • möödub 12 kuud viimase liikluskindlustuse poliisi kehtivuse lõpust.

 

Näiteks kui liikluskindlustus sai läbi 01.01.2015 ja peale seda kuupäeva ei ole tehtud uut kindlustust ega sõidukit arvelt maha võetud, siis rakendub sundkindlustus sõidukile 12 kuud hiljem peale viimase kindlustusperioodi lõppu ehk alates 01.01.2016.

 

Sundkindlustus rakendub esialgu 30 päevaks, sealt edasi pikendatakse seda 90 päeva kaupa nii kaua, kuni sõidukile on kas tehtud selle omaniku poolt kindlustus või on sõiduk registrist kustutatud. Sundkindlustuse kindlustusandjaks on Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF).

 

Soovitame sundkindlustust vältida, sest

  • kindlustusmakse on tavalisest liikluskindluse maksest märkimisväärselt kallim;
  • kahjujuhtumi korral rakendub kahju tekitajale omavastutus 640€ (tavapärasel kindlustamisel on sama juhtumi korral omavastutus 0€).

 

Nagu eelpool mainitud, on üks võimalus sundkindlustuse vältimiseks sõiduki ajutine kustutamine liiklusregistrist. Ajutise liiklusregistrist kustutamise periood on mitte vähem kui üks kuu ja mitte rohkem kui 24 kuud, perioodi pikkuse määrab sõiduki omanik/rentnik. Taotluses märgitud ajutise registrist kustutamise perioodi möödumisel loetakse sõiduk automaatselt registris olevaks sõidukiks ning taaskord muutub aktuaalseks liikluskindlustuse sõlmimine.

 

IIZI on abiks erinevate liikluskindlustuse pakkumiste võrdlemisel ning kiirelt ja lihtsalt sobivaima pakkumise leidmisel. Ka lühiajaline liikluskindlustus on lahendus sundkindlustuse vältimiseks.

 

 

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31-protsendilise turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

 

 

Maria Plees

Turundus- ja müügijuht

 

IIZI Kindlustusmaakler AS

Pärnu mnt 158/1 Tallinn 11317

Mob. +372 56 606 236  
maria.plees@iizi.ee  www.iizi.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee