Uudised

Elevandipreilid Draay ja Fien maiustasid põlvalaste õuntega

28.09.2015

Reedel, 25. septembril  anti Tallinna loomaaiale üle Põlvas ja veel kuues Eestimaa linnas rahva käest kogutud õunad, mille kogumiskampaania korraldas Saku Õlletehas. Õunad võttis vastu direktor Mati Kaal loomaaia põhjaväravas. Esimesena said maiustada elevandipreilid Draay ja Fien, mida loomaaiakülastajatel elevandimaja juurest sillalt ka vaadata õnnestus.

“Igasügisene õuntehooaeg on meeltmööda ka mitmetele meie elanikele, ennekõike elevantidele, ninasarvikutele, jõehobudele, aga ka sõralistele ja ahvidele,” ütles Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal. „Kui tavapäraselt toovad loomadele sügissaaduseid peamiselt Tallinna ja lähiümbruse inimesed, siis tänavu said meie asukatele toitu saata ka inimesed mujalt Eestist.“

Saku turundusdirektori Kadri Ärmi sõnul oli õunte kogumise aktsioon väga populaarne, kokku osales seitsmes linnas üritustel ligikaudu 2000 inimest ja õunu annetati kokku ligi 3000 kilogrammi. Põlvas oli kõige enam osalejaid – umbes 400 ning õunu annetati ligi 700 kilogrammi. Kuna õunu toodi rohkemgi kui loodetud ja Tallinna Loomaaed vastu saab võtta, viidi osa ka Toosikannu loomapargi hirvedele, kitsedele ja kährikutele.

“Inimeste huvi oli elav ja edastame Saku Õlletehase poolt suured tänud kõikidele, kes oma aiasaadustega loomi rõõmustasid,” tänas Kadri Ärm õunte annetajaid. 

Loomaaiaasukatele koguti õunu 19. ja 20. septembril Elvas, Tõrvas, Põlvas, Paides, Türil, Kehtnas ja Raplas. Õunte korjamise aktsiooni korraldas Saku Õlletehas koostöös Tallinna Loomaaiaga. 

Lisainfo: Kertu-Kätlin Käis, 529 7290, kertu.kais@hamburg.ee

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee