Uudised

Politseinikud aitavad helkuriga sõbraks saada

24.11.2015

Sarnaselt möödunud aastale korraldab politsei ühes abipolitseinikega ka sel aastal neljapäeval,  26. novembril Lõuna-Eesti kuues maakonnas ennetusürituse “Helkuriga sõbraks”, kus iga piirkonna elanik saab anda panuse oma kodukandi naabri, tuttava või teiste piirkonna elanike nähtavaks tegemisel.

Ennetusüritus algab õhtuhämaruse saabudes, kell 17 ning vältab tunni jagu. Alustuseks räägitakse põgusalt helkuri tööefektiivsusest ja korrektsest kandmisest, millele järgneb valitud teelõikudel helkurkõnd esitlemaks teistelegi liiklejatele selle valgusallika töövõimet ning jagamaks kõnni vältel helkureid kõigile nendele kohalikele, kel seda mingil põhjusel veel ei ole. Ka ehivad üritusel osalejad oma piirkonnas helkuripuu, pakkumaks võimalust helkiv elupäästja endale puu küljest kaasa haarata ja end nähtavaks teha.

 

Ennetusüritusele oodatakse kõiki kohalikke elanikke, kellele läheb korda piirkonna liiklusturvalisus. Helkurkõnnil osalemisega on igaühel võimalus juhtida tähelepanu helkuri olulisusele, kui kõige lihtsamale moodusele enda nähtavaks tegemisele. Vähe sellest – helkurkõnnil osalemisega saab lihased trimmi, nautida võrratut värsket õhku ning miks mitte teha seda kogu perega.

 

Põlvamaal:

I kogunemiskoht Jaama tn, Põlva (Põlva raudteejaam) – kontakt Maarika Morel (maarika.morel@politsei.ee)

II kogunemiskoht Räpina linn (Räpina linna keskväljak)  - kontakt Silja Usin (silja.usin@politsei.ee)

III kogunemiskoht Vastse-Kuuste alevik (Vastse-Kuuste vallavalitsus) – kontakt Reigo Padar (reigo.padar@politsei.ee)

IV kogunemiskoht Veriora alevik (Veriora vallavalitsus) – kontakt Raino Sau (raino.sau@politsei.ee)

V kogunemiskoht Leevi küla (Veriora vald) – kontakt Riho Luht

VI kogunemiskoht Kanepi alevik (Kanepi vallavalitsus)  - kontakt Silver Hinto (silver.hinto@politsei.ee)

VII kogunemiskoht Värska alevik (Värska vallavalitsus) – kontakt Katrin Satsi (katrin.satsi@politsei.ee)

 

 

Parimate tervitustega

Katrin Satsi

piirkonnavanem

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee