Uudised

Arcwood pidas uue liimpuidutehase sarikapidu

12.02.2016

Eile, 11. veebruaril peeti Lao tänava tehnopargis Peetri Puit OÜ-le kuuluva Arcwoodi liimpuidutehase sarikapidu. Valmivasse tehasesse investeeritakse ligikaudu 10 miljonit eurot ja selles hakkab tööle 20 inimest.

Valmivalt tehasehoonelt võtsid pärja maha Peeter Peedomaa (Peetri Puit OÜ juhatuse esimees) ja Aivar Midri (peatöövõtja ehitusfirma OÜ Vilcon, projektijuht)

Põlva vallavanem Georg Pelisaar tänas kõiki, kes olid uue tehasehoone ehitamisega seotud ja rõhus loodava tehase tähtsusele kohalikus perspektiivis.
Uude hoonesse on kavandatud üle 8000 m2 tootmispinda koos kaasaegse sisseseadega nii liimpuidu kui ristkihtliimpuidu (CLT) valmistamiseks. Selle aasta suvel valmivasse kompleksi investeeritakse ligikaudu 10 miljonit eurot.
Investeeringu tõukeks sai inseneripuidu mahu kasv nii Eestis kui eksporditurgudel. CLT kasutamine on Kesk-Euroopas plahvatuslikult kasvanud, sealt on see levimas ka Skandinaaviasse ja Eestisse. Esimesed meil uudse CLT kasutamisel põhinevad projektid on juba töös.
Uus tehas annab tööd kuni 20-le inimesele ning võimaldab tänast tootmismahtu kolmekordistada. Suur panus on tehtud automatiseerimisele ning innovaatiliste lahenduste kasutamisele tootmisprotsessis. Hoone projekteeris Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

 

Allikas: www.arcwood.ee

 

Valmivalt tehasehoonelt võtsid pärja maha

Peeter Peedomaa (Peetri Puit OÜ juhatuse esimees) ja

Aivar Midri (peatöövõtja ehitusfirma OÜ Vilcon, projektijuht).

 

Foto: www.arcwood.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee