Uudised

Lõõtspillimehed tõmbavad lõõtsad lahti Solarise keskuses

08.03.2016

Lõõtsapealinn Põlva ja lõõtspillipidu Harmoonika seavad end neljaks päevaks Solarise I korrusele tutvustama tallinlastele paika, kus eesti rahvuslik lõõts elab. 10.-13. märtsini toimuvad Tallinnas Solarise keskuses Põlvamaa Päevad, mille läbivaks teemaks on suvel maakonnas toimuvate mainesündmuste tutvustamine.

Nelja päeva jooksul saavad huvilised end Põlvamaal toimuva ja pakutavaga kurssi viia ning tutvuda Eesti kagunurgale värvi andvate inimeste ja ettevõtetega.

 

Lõõtsapealinn Põlva tutvustab eesti suurimat lõõtspillipidu Harmoonika. Pillimehele mokkamööda kohalikust toorainest kanepiseemnetega leiba ja kooki müüb Põlva pagaritööstus Lõuna Pagarid ning lõunasse lõõtsa kaema tulla aitab Rohelise Võtme hotell PESA. Lõõtsasaiu küpsetab kodukohvik Tillu.

 

Lõõtspillilugudel lasevad kõlada taasiseseisvunud Eesti esimene lõõtsakuningas Juhan Uppin, telekonkursi Rahvalõõts populaarseim esineja Kristin Semm ning lõõtsaäss Ott Leitham. Pühapäeval tõmbavad lõõtsa lahti Peeter Nahko ja Ain Lindvest.

 

Suurem osa Eesti lõõtspillimängijatest koguneb 16. juulil toimuvale lõõtspillipeole Harmoonika, kus esietendub uus eesti algupärane lõõtsamuusikal, mille lavastab Ain Mäeots. Lavale astub ka Eesti popmuusika elav legend Ivo Linna ja lõõtspillide koondorkester.

Lõõtspillipealinnas on aga põnev terve suve jooksul. Maikuu 28. päeval peetakse Intsikurmus IV võrukeelne laulu- ja rahvapidu UMA PIDO ja rahvusliku käsitöö laat. Juuni teisel reedel sõidavad peatänava mäest alla insenerimõtte säravamad sähvatused – toimub põnev ja humoorikas motoriseerimata sõidukite mäestlaskumine. Jaanipäevaaegset pea olematut ööd ning lõhnavat-laulvat päikesetõusu saab nautida matkal, mis algab päikeseloojangul ja kestab päikesetõusuni. Augusti esimesel nädalavahetusel toimub Intsikurmu muusikafestival.

 

Fotomeenutus 2015. aasta lõõtspillipeost.

 

Annely Eesmaa

teabespetsialist

799 9494

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee