Uudised

Selgusid 2016. aasta Hindätiidmise avvuhinna saajad

14.03.2016

Täna, emakeelepäeval (14.03)  algusega kell 14 annavad Põlva maavanem Ulla Preeden ja Võru maavanem Andres Kõiv koos Võru instituudiga Põlva-lähedases Mammaste Lasteaias ja Koolis üle tänavused võrokeste Hindätiidmise auhinnad.

Võrukeste Hindätiidmise auhinna saavad tänavu  Mammaste Lasteaia ja Kooli keelepesa rühm,  Mammaste Lasteaia ja Kooli teenekas võru keele ja kultuuri õpetaja Marju Lepasson, Orava Kool ja Võrumaa Spordiliit.

 

Juba kolmandat korda tunnustavad Võro Instituut koos Põlva ja Võru maavalitsusega lasteaedu, koole ja asutusi-ettevõtteid, kes on silmapaistvalt panustanud oma põlise keele ja meele hoidmisse.

Auhinnale esitati kuus kandidaati. Tänavused laureaadid sõelus välja 4-liikmeline hindamiskogu, kes hindas kandidaate nii kirjalike esitluste kui kohapealse külaskäigu alusel.

Auhinnaks on Vana-Võromaa sümboolikaga kirjatud tänukiri ja meene, millele lisandub sihtotstarbeline preemiaraha Rahvakultuuri Keskuselt, Vana Võrumaa kultuuriprogrammilt.

Võru Instituut

 

Lähem teave:

Tiia Allas

Võru Instituudi projektijuht

569 16281

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee