Uudised

Põlvas toimub Euroopa Maapiirkondade Harta noortekohtumine

14.04.2016

Põlvas toimub 15.-16. aprillini Euroopa Maapiirkondade Harta noortekohtumine. Külla tulevad 4-liikmelised noortedelegatsioonid üheksast Euroopa riigist: Taanist, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Ungarist, Poolast, Portugalist, Slovakkiast ja Iirimaalt.

Noortekohtumise teemaks on „Kuidas vältida toidu raiskamist teel tootjalt tarbijani“. Noored tutvustavad töötubades oma maade praktikaid, koos tehakse ajurünnakut uute ideede leidmiseks, tutvutakse Põlva ja selle lähiümbrusega ning külastatakse ka kolme kohalikku toiduga tegelevat ettevõtet.

 

„Euroopa maapiirkondade harta deviisiks on People meet people  - rahvas kohtub rahvaga - ja kohtumistel arutatakse ühiselt teemasid, mis puudutavad igaüht. Harta eesmärgiks on Euroopa rahvaste tihedam lõimimine tuues just väiksemaid kogukondasid kokku nn „ühise köögilaua“ taha ning seepärast on iga kohtumise osaks ka ühine söögilaud, kuhu siis iga riik toob kaasa midagi just talle omast,“ sõnas Põlva kohtumise peaorganisaator Janika Usin.

 

Harta kohtumistes osalejate majutamine toimub kohalikes peredes. Laupäeva hommikul osalevad külalised koos kohalikega südamekõnnil. Kohtumise programmi panid kokku Põlva noored Andre Laine juhtimisel.

 

Põlva on Euroopa Maapiirkondade Harta liige alates 2005. aastast. Hartasse kuulub praegu 28st Euroopa riigist igast üks omavalitsus. Põlva on varem korraldanud 2011. aastal Harta väikese kohtumise, kus osales 6 riiki. 2016. aasta aprillis on Põlva korraldada ühenduse noortekohtumine ning 2019. aastal Harta suurkohtumine, kus peaksid osalema kõigi liikmesriikide delegatsioonid.

 

Info:

Andre Laine

noorsootööspetsialist

Põlva Vallavalitsus

andre@polva.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee