Uudised

Südame tervisest hoolijad osalesid SÜDAMEKÕNNIL

18.04.2016

Aprill on kuulutatud südametervise kuuks. 16. aprillil toimus  traditsiooniline SÜDAMEKÕND „Liigu kogu südamest“ Põlva järve rannas. Kahele erineva pikkusega rajale registreeris kokku 208 kõndijat, nendest 31% oli mehed, seega 65 mehist kõndijat.

Kõndijate keskmine vanus oli 27 aastat, mis näitab, et järjest nooremad ja noored pered võtavad osa terviseüritustest. Noorim osaleja oli 3-kuune ja vanim 74-aastane. Enamus kõndijatest valis pikema raja, mis möödus Mammaste Tervisespordikeskusest. Nende seas ka viis üle seitsmekümne aastast soliidses eas naist. Väga tublid!

Järjekorras juba 15. südamekõnnil osalesid ka Euroopa maapiirkondade Harta noored üheksast erinevast riigist. Tempoka soojendusvõimlemise tegid Meie Stuudio noored Laura ja Pamela koos tantsujuhi Andre Lainega. Iseenda tervisekontrolli sai teha nii enne kui ka pärast raja läbimist. Pärast kõndi pakuti tervislikke toite ja karastavat jooki. Loosiauhindadeks oli puuvilja kinkekotid, mille sai iga neljas osaleja.   

Üritust rahastati Põlva Vallavalitsuse ja Tervise Arengu Instituudi „Rahvastiku tervise arengukava 2009-2020“ vahenditest.

 

Aitäh kõigile korraldajatele: Põlva Vallavalitsus,Põlva valla tervisekomisjon, Põlva Spordikool, Põlva Terviseklubi.

 

Taavi Nageli fotod

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee