Uudised

Mart Kirotar võitis Suure Üleriigilise Võistumängimise Grand Prix

02.05.2016

Viljandi pärimusmuusika aidas toimus 29. aprillil Suur Üleriigiline Võistumängimine, kus selgitati välja vabariigi parimad noored pärimusmuusikud. Kaheksandat korda toimunud konkursi Grand Prix’ tuli sel korral Põlvasse, selle võitis Mart Kirotar.

Lõõtsaliste pilligrupis osales Põlva Muusikakoolist kolm õppurit: Mart Kirotar, kes lisaks üldvõidule astub esinejana üles suvise XXII Viljandi pärimusmuusika festivali avamisel, Kristin Semm, kellele omistati eripreemia parima särava lavalise oleku eest, ja Johanna Johanson. Populaarseimaks pilligrupiks oligi tänavu lõõtsalised, millel mängisid oma lugusid 17 noort pärimusmuusikut.

 

Võistumängimisele olid oodatud kõik muusika- ja huvikoolides ning eraõpetajate käe all õppivad poisid ja tüdrukud alates 7. eluaastast. Osalejatelt oodati kahte eriilmelist vabalt valitud eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks pidi pärinema esitaja kodukandist või kodumaakonnast. Pärimusmuusika Aidas kahes saalis terve päeva kestnud konkursil osales    ~ 60  noort, kes olid jagatud erinevatesse vanuse- ja pilligruppidesse. Professionaalidest koosnev žürii hindas mängija traditsiooni tundmist ja individuaalset meisterlikkust.

 

Konkursi eesmärk on väärtustada ja taasavastada eesti pärimusmuusika pillimängutraditsiooni ning anda õpilastele täiendav eneseväljendamise ja proovilepanemise võimalus. Õnnitleme kõiki osalejaid ja õpetaja Heino Tartest!

 

Põlva Muusikakool

 

Foto: www.folk.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee