Uudised

Külavanemad käisid Poolas

24.05.2016

Põlva valla külavanemad käisid 19.-21. mail õppe- ja külastusreisil Augustowi linnas Poolas.

Põlva valla delegatsioon eesotsas vallavanem Georg Pelisaarega külastas Poolas Augustowi linna, et tutvuda sealse omavalitsuse infrastruktuuri ja arendusprojektidega. Augustow on umbes 30 000 elanikuga linn Kirde-Poolas Podlaasia vojevoodkonnas, mis asub Via Baltical ning on oluline teede ristumispunkt. Augustow on tuntud oma kauni looduse ja rohkete veespordivõimalustega.

 

Põlvakad kohtusid Augustowi linnapea Wojciech Walulikiga, kellega arutleti Poola ja Eesti erinevuste ja sarnasuste üle. Vestluse käigus tutvuti vastastikku kohaliku omavalitsuste struktuuridega, haridussüsteemi ja teedehoiuga. Räägiti sotsiaalsetest ja majanduslikest väljakutsetest, mida esitab kohalikule omavalitsusele rahvastiku vähenemine ning tutvuti mõlema poole kogemusega selles valdkonnas.

 

Pärast kohtumist linnapeaga käidi vaatamas Augustowi amfiteatrit ja järvele rajatud veesuusalifti, kohalikku gümnaasiumi ja põhikooli ning tutvuti Euroopa projektide abil rajatud ranna infrastruktuuriga.

 

Info:

Mari-Riina Terna

arenduse peaspetsialist

799 9498

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee