Uudised

Lõõtspillipeol Harmoonika esietendub algupärane kodumaine lõõtsamuusikal

29.06.2016

Kui kevadel vallutas Eestimaad parmupillihullus, siis kesksuvel jõuab järg lõõtspillihulluse kätte. On lõõtspillihullus elukestev haigus või moevool, selgub juba 16. juulil kell 18 Intsikurmus, kui Harmoonika kontserdi esimeses pooles mängitakse maha esimene algupärane kodumaine lõõtsamuusikal "Lõõtspillihullus".

Muusikali libreto on kirjutanud Jan Rahman, lavastab Ain Mäeots ja osades astuvad üles lisaks kahele professionaalsele näitlejale Põlva noored muusikud.

 

„Lõõtsamuusikali lavaletoomiseks pole paremat kohta Eestis kui lõõtsapealinn Põlva, mille kohta võib öelda, et siin on kõige enam lõõtspillihullusesse nakatunud inimesi“, sõnas abivallavanem Janika Usin. „Teatavasti on muusikalis üsna võrdse tähtsusega nii muusika, laul, tants kui kõnelus. Osatäitjatele esitab selline kooslus suure väljakutse. Seda suurem on rõõm, et muusikali osatäitjad leidsime Põlva oma noorte multitalentide seast, kes valdavad samaväärselt nii pilli, häält kui keha.“

 

Kontserdi teises osas astuvad peolaval üles Lõõtsavägilased ja traditsiooniline lõõtspillide koondorkester. Kogu peo südamlikkust ja hingelähedust suurendab veelgi Eesti armastatuim laulja Ivo Linna.

 

Annely Eesmaa

Teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus

799 9494

 

Taavi Nageli fotohetk eelmise aasta Harmoonika peolt.

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee