Uudised

Põlvas esietendub eesti esimene algupärane lõõtsamuusikal

14.07.2016

Laupäeval, 16. juulil esietendub Põlvas lõõtspillipeol Harmoonika eesti esimene algupärane lõõtsamuusikal „Lõõtspillihullus“. Libreto on kirjutanud Jan Rahman, lavastab Ain Mäeots ja muusikaline kujundaja on Tiit Kikas.

Kuuendat korda peetaval lõõtspillipeol Harmoonika esietendub kodumaine algupärane lõõtsamuusikal "Lõõtspillihullus". Kontserdi teises osas astuvad üles lõõtspillimängijad üle kogu Eesti ja oma lauludega soojendab publiku südameid armastatud Ivo Linna.

 

Esietenduva lõõtsamuusikali libreto kirjutas Jan Rahman, kelle sulest pärinevad ka eesti ühe uuema aja „rahvalaulu“ Kõnõtraat sõnad, aga ka paljud teised võrukeelsed laulusõnad, luuletused ja näitemängud.

 

Muusikali ja kogu peo lavastaja on mitmete filmide ja telesarjade stsenarist ja režissöör Ain Mäeots. „Võib öelda küll, et olen lõõtspillihulluse pisikese pisiku külge saanud, muidu ma siin ju ei oleks,“ sõnas Mäeots, kes on Harmoonika pidusid lavastanud nende algusest peale.

 

„Lõõtspillihulluse“ muusikaline kujundaja ja muusika autor on Tiit Kikas, kelle nimi muusikasõpradele tutvustamist ei vaja. See suurepärane viiuldaja ja helikunstnik on kaasa löönud mitmete ansamblite tegemistes, loonud helitaustu erinevatele teatrietendustele, filmidele ja raadiosaadetele ning andnud välja ka kaks sooloalbumit, millest viimane («101 Clowns»)  on leidnud märkimist mitmel pool Euroopas. Sooloartistina Tiit Kikas väga tihti kontserte ei anna, kuid on lubanud Harmoonika kontserdil siiski ka viiuliga lavale tulla.

 

Muusikali peaosades teevad kaasa mitmed noored talendid, kes mängivad samahästi nii pille kui laulavad: lõõtsakuningas Richard Ott Leitham, lõõtsaässad Henrik Hinrikus ja Raul Roosiväli, trummimängijad Tormi Sõber ja Betti Vals, lauljad Kadri Niine, Brigita Joosing ja Maria Tšerepaha. Ühes rollidest astub üles noor ooperisolist Reigo Tamm, kes on oma esinemistega mitmeid lavasid ja südameid vallutanud ning on ka suurepärane koomik.

 

On lõõtspillihullus elukestev haigus või moevool, selgub juba 16. juulil kell 18 Intsikurmus.

 

Annely Eesmaa

Põlva Vallavalitsus

teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee