Uudised

Rahvaraamatukogude suveseminar Põlvamaal 26.-28. juulil

21.07.2016

Rahvaraamatukogude suveseminaril on pikad traditsioonid, tänavu kogunetakse  juba 36. korda. Seekord on võõrustajaks Põlvamaa. Osalejad (44) on pea kõikidest maakondadest ja suurematest linnadest (Tallinn, Tartu, Pärnu, Kohtla-Järve).

Kolme päeva jooksul käsitletakse erialaprobleeme, tutvutakse raamatukogude ja huviväärsustega ning nauditakse kultuuriprogrammi. Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna nõuniku Sulev Valneri eestvedamisel vaetakse haldusreformi kulgu. Külas on kirjanik  Jaan Kaplinski, kellega lõunalisest (Lõuna-Eesti) vaatenurgast lähtudes vestleb Võru Instituudi projektijuht Tiia Allas. Põlva koolitaja Terje Paes viib läbi koolituse „Prioriteedid meie ümber ja meie sees“.

 

Külastatakse keskraamatukogu, Himmaste raamatukogu-külakeskust, Rasina raamatukogu ja külakeskust ning Saverna raamatukogu. Kultuuriministeeriumi raamatukogunõuniku Ülle Talihärma ja Rahvusraamatukogu juhtiva spetsialisti Margit Jõgi eestvõttel käsitletakse (ka rühmatöö vormis) rahvaraamatukogude töökorralduse küsimusi.

 

Lõõtspillientusiast Heino Tartes vestab Põlvast kui lõõtsapealinnast, tutvustab oma pille ja raamatuid ning laseb kõlada pillilugudel. Põlva Linna Harrastusteater etendab Sirje Villa kirjutatud ja lavastatud näitemängu „Laena mulle kannelt, Vanemuine!“, mis on pühendatud Eesti seltsiliikumise 150. aastapäevale. Ringkäik tehakse Mikko talu iluaias, Jakob Hurda sünnitalus Himmastes, Rasina mõisapargis ja kunagises asunduskülas,  Rasina Loodusõppe Keskuses ja Mooste mõisakompleksis.

 

Suveseminari peakorraldajad on  Eesti Rahvusraamatukogu ja Põlva Keskraamatukogu.

Toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, Põlva Vallavalitsus ja Põlva Tarbijate Ühistu.

 

Lisainfo:
Reet Kappo
Direktor
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4823
E-mail: reet@raamat.polva.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee