Uudised

“Maagiline konteiner” lõpetab oma selleaastase ringreisi Põlvas

23.09.2016

27. septembril kell 12 avavad vallavanem Georg Pelisaar ja arhitektuuriprogrammi “Hea avalik ruum” programmijuht Kalle Vellevoog Põlvas linnainstallatsiooni “Maagiline konteiner”.

Iga linn on ainulaadne ja igal väljakul on oma lugu. Iga linna tuleb vaadelda seal olevast tööstusest, linna struktuurist ja vaimust lähtudes. “Maagiline konteiner” rändab väljakult väljakule, tuues esile lisaks võidutöödele ka midagi just selle linnaga seonduvat.

Põlvas astub konteinerist välja puit, sümboliseerides linna ambitsiooni saada puidu pealinnaks. Installatsiooni sees on esil “Hea avalik ruum” programmis osalevate linnade võidutööd, slaidpresentatsioonile lisaks ka kollaaž kõikidest võidutöödest.

 

Installatsioon asub linna südames, Kesk tänava kaubamaja ülekäiguraja juures, kuhu jääb 14. oktoobrini.

 

“Eesti Vabariik 100” Põlva arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida kvaliteetne ruumiline lahendus Põlva keskväljaku ja seda ümbritseva linnaruumi jaoks. Võistlus toimus 2014.a. oktoobrist 2015.a. jaanuarini ja võitis ideekavand “Puulinn”, mille autorid on Helen Rebane, Egon Metusala, Kaie Kuldkepp, Liis Uustal ja Vilve Enno  (Stuudio 2 Arhitektid ja Metusala Arhitektid).

EAS tegi 2016.a. juunis rahastusotsuse projekti toetamiseks PKT meetmest 1,38 miljoni euroga, lahendus on kavas välja ehitada hiljemalt aastaks 2020.

 

Põlvaga saab läbi ka “Maagilise konteineri” sellaastane ringreis, aasta jooksul tutvustasime “Hea avalik ruum” võidutöid kaheksas linnas:  Raplas, Kuressaares, Rakveres, Elvas, Viljandis, Paides, Põltsamaal ja Põlvas.

 

Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna ühiselt käima lükatud missiooniprojekt “Hea avalik ruum” tegeleb Eesti kuueteistkümne linnakeskuse korrastamisega ja ehitatakse valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Programmis osalevad: Elva, Jõhvi, Kuremäe, Kuressaare, Kärdla, Narva, Põltsamaa, Pärnu, Põlva, Rakvere, Rapla, Tallinn, Tõrva, Valga, Viljandi, Võru.

 

Hea avalik ruum sotsiaalmeedias

 

Täname Põlva puiduettevõtet Fripuitu linnainstallatsiooni teostuseks vajalike materjalide eest!

 

Lisainfo:

 

Priit Paalo, Põlva valla arhitekt, 5347 1669 

Kalle Vellevoog, Hea avalik ruum programmijuht, Eesti Arhitektide Liit, 506 7586

Mark Grimitliht, installatsiooni autor, Eesti Arhitektide Liit, 513 4049, mark@grimitliht.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee