Uudised

Marta raadio eetriruumi vallutavad TÜ ajakirjandusmagistrandid

07.10.2016

Tartu Ülikooli ajakirjandusmagistrandid saabusid järgnevaks kuuks ajaks Põlvasse, et teha raadiosaateid Põlvamaa ja Lõuna-Eesti rõõmudest ning muredest.

Ajakirjanduse teise aasta magistrandid sättisid end mõned päevad tagasi sisse Marta raadiosse ning on nelja nädala jooksul igal tööpäeval eetris kolme raadiosaatega: uudissaatega “Märklaud”, ühte teemasse  pikemalt süveneva “Päevalüliti” ja meelelahutusliku saatega “Mis siis veel?”. Teemasid ja ideid on noortel seni juba laual olnud mitmeid – tuleva nädala alguses jõuavad eetrisse hariduse ja ettevõtlusega seotud lood.

 

Magistrandid on jaotatud kahte rühma, mõlemas rühmas viis liiget. Esimesed kaks nädalat saavad end raadiotöös proovile panna Priit Pokk, Laura Kalam, Greete Palmiste, Merit Maarits ja Kristi Sarap. Teises rühmas haaravad mikrofoni Jane Saluorg, Kadri Külaots, Kiira Udu, Geidi Raud ja Maria-Ann Rohemäe.

 

Magistrantide ainus meesliige Priit Pokk tuli Põlvamaale suurte ootustega: “Põlvamaa on minu jaoks olnud alati geograafiliselt lähedane, aga samas piisavalt kauge. Nüüd on hea võimalus lähemalt tuttavaks saada.” Pokk on käinud varem raadios praktikal Kuku raadios. Ka teistest magistrantidest on nii mõnigi raadios kaastööd teinud, kuid ametlikult on neist raadioga seotud ainult üks tudeng – Vikerraadios töötav Jane Saluorg.

 

Praktikandid leiavad, et Põlvamaa ja Lõuna-Eesti on põnev koht, kuhu jõuavad kokku nii riigireformi, piiriehituse kui ka näiteks maapiirkonna arengu küsimused. Puutumata ei jää kindlasti ka meelelahutuslikumad teemad ega külastamata Mooste Oktoobrifest.

 

Magistrantide juhendaja Urmas Loidi sõnul on noorte Põlva raadios olemise eesmärk tutvuda raadiotöö praktilise poolega. Kohalik raadio pakub tema arvates võimalust katsetada varem õpitut ja siin on tudengitel natuke rohkem vabadust kui mõnes suures raadiojaamas. “Oluline on ikkagi see, et tegemist on rühmapraktikaga. Siin ei õpita niivõrd raadiotööd, vaid pigem on rõhk ühtse meeskonnana hakkama saamisel.”

 

Noored vallutavad raadioeetri  10. oktoobrist 4. novembrini. Põlva raadio Marta sagedus on 100,7. Programmisaab kuulata ka internetist aadressil www.martafm.ee

 

Kõik saated on järelkuulatavad Tartu ülikooli portaalist Peegel: peegel.ut.ee

Noorte tegemistega saab kursis olla ka praktikantide Facebooki lehel: https://www.facebook.com/uuedtuuledpolvaraadiomartas/ 

 

Siia ootame vihjeid ja tagasisidet. Kirjutage julgesti!

 

 

Tagumine rida vasakult paremale: Greete Palmiste, Priit Pokk, Laura Kalam

Esimene rida: Kristi Sarap, Merit Maarits

 

Teate edastas:

Kristi Sarap

Tartu Ülikooli ajakirjandusmagistrant

51 970 726

kristisarap@hotmail.com

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee