Uudised

Ideekonkursi Välgatus raames alustavad Põlvamaa noortega tööd 12 mentorit

11.11.2016

SA Põlvamaa Arenduskeskus PRESSITEADE

Välgatuse konkursil osalevad mentorid on Põlvamaa aktiivsed inimesed, kes tahavad panustada noorte arengusse. Nende hulgas on nii ettevõtjaid, asutuste juhte kui omaalgatuslike ideede elluviijaid. Kaasa on löömas Põlvamaal tuntud tegijad: Kuldar Leis, Eve Veski, Kristi Zolgo, Triinu Vähi, Haimar Sokk, Kaido Mäesalu, Kalev Kaarna, Jaan Konks, Siim Liiskmann, Eveli Naumanis, Ulla-Maia Timmo ja Mihkel Peedimaa.  

Põlvamaa noorte ideekonkursi Välgatus eesmärgiks on panna maakonna noori märkama kodukandi kitsaskohti ning pakkuma uute ideede abil neile lahendusi. Ühtlasi võimaldab konkursil osalemine noortel harjutada idee genereerimise ja meeskonnatöö toimimise protsesse, mis annab noortele hea kogemuse edasiseks eluks, tegevuseks tööturul, ettevõtjana või kodanikuaktivistina.

Mentorite peamine roll on olla eeskujuks ja toeks ideekonkursil osalevatele võistkondadele oma ideede arendamisel. Juhendamine kestab käesoleva aasta novembrist kuni võitjate väljakuulutamiseni 2017. aasta märtsis.

 

Mentoritega lähemalt tutvumiseks on ideekonkursi eestvedajad – Põlvamaa Arenduskeskus ja Põlvamaa Rajaleidja keskus palunud neil ennast kolme sõnaga iseloomustada ning vastata loominguliselt küsimusele miks tuleb välk?

 

Võttes kokku kõigi mentorite lühemad ja pikemad sõnavõtud võib öelda, et noortega tegelema hakkavat seltskonda iseloomustab: kergesti süttimine, kiire reageerimisvõime, positiivne ellusuhtumine ka keerulisemates olukordades, loomingulised lähenemised ja vaatenurgad, sihikindlus ja süsteemsus, abivalmidus ning avatus uutele kontaktidele.

 

Küsimusele miks tuleb välk vastati, et see on vajalik pingetest vabanemiseks ja nö õhu puhastamiseks. Seega, välgu tekkimist võib pidada momendiks, mil tekib arusaam, kuidas lahendada elus valesti olevaid asju. See on välgatus ehk teadmine, kuidas edasi liikuda. Samas nähti välgu metafooris ka pikema protsessi tulemust – keskkonna ja varasemate tegevuste kokkumängu ning leiti, et välgu tekkimise üheks eelduseks on pidev uute ideede genereerimine.

 

Mentorite ja võistkondade esmakohtumine toimub 24. novembril 2016, mil Põlva Kooli Mammaste õppehoones peetakse maha ideede turg, kus konkursil osalevad võistkonnad esitavad oma esialgseid ideid ning iga mentor leiab endale juhendamiseks võistkonna. Päeva veab Marek Mekk, kes omab noorsootöötaja kutse 6. taset ja on tuntud noorte koolitaja. Ta on MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla loomise algataja ja selle juhatuse liige. Lisaks valiti Marek 2013. aastal  noortevaldkonna koolitajaks Eesti Noorsootöö Keskuse poolt.

 

Ideekonkurss Välgatus saab teoks Põlvamaa Rajaleidja keskuse, Põlvamaa Arenduskeskuse, Räpina Loomemaja ja Põlva maakonna koolide koostöös.


Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938  / 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee