Uudised

Põlva jätkab aastalõpu klassikakontsertide traditsiooni

28.11.2016

Juba kolmandat korda lõpetab Põlvas kultuuriaasta klassikalise muusika kontsert. Aastalõpukontserdil 29. detsembril on Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse laval Tallinna Kammerorkester karismaatilise ja särava dirigendi Risto Joosti juhatusel ning maailmakuulsa viiulivirtuoosi Tim Kliphuisi Trio.

Tim Kliphuis Trio kuulub maailma keelpilliansamblite tippu. Virtuoossus ja imetlusväärsed improvisatsioonid on põimitud nende kirevasse kavasse, mis pärineb klassikast, mustlasdžässist ja Põhja-Euroopa folkmuusikast. Auhinnatud viiuldaja Tim Kliphuis Hollandist musitseerib koos kitarristi Nigel Clark’iga Iirimaalt ja bassisti Roy Percy’ga Šotimaalt.

 

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne jooksul on neist kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud külalisesineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga.

 

Mõte korraldada Eesti Kontserdi aastalõpukontsert väljaspool traditsioonilisi kontserdimaju sündis heast koostööst valla ja kontserdikorraldaja vahel.  Seesama kontsert, kus koos Tallinna Kammerorkestriga esineb Tim Kliphuisi Trio, toimub sel aastal veel vaid Tallinnas ja Jõhvis, siis küll  Hennessy aastalõpukontserdi nime all. Põlvas toetavad suurepärase muusika lavalejõudmist aga kohalikud sponsorid - suurtoetaja on Euronics Põlva ja Põlva Tarbijate Ühistu. Kahel esimesel aastal oli toetajaks AS TERE ja kontsert kandis nime Helluse aastalõpukontsert.

 

NB! Kontserdi sooduspilet maksab 8 eurot, mitte 7 eurot nagu Põlva Teatajas ilmunud plakatil kirjas.

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee