Uudised

Põlva Muusikakooli õpilane Lilian Hindrikson pärjati noorte pianistide instrumentaalkontserdi konkursil laureaaditiitliga

21.02.2017

17.-19. veebruarini toimus Narvas XII vabariiklik noorte pianistide instrumentaalkontserdi konkurss, kus Põlva Muusikakooli 4. klassi klaveriõpilane Lilian Hindrikson võitis II preemia ja laureaadi tiitli.

Konkursil osalejad jagunesid 4 vanuserühma. Lilian võistles III vanuserühmas, kus esitamiseks oli valida 3 teose vahel:  A. Rowley „Kontsert klaverile ja orkestrile G-duur 1. osa“,   A. Rowley „Kontsert klaverile ja orkestrile G-duur 2. ja 3. osa“, W. A. Mozarti „Klaverikontsert C-duur K 246 № 8. 1. osa“. Lilian mängis viimast. Konkursi esimeses voorus esitati valitud teos kahel klaveril koos õpetaja või kontsertmeistriga, teise vooru edasipääsenud mängisid sama teost koos Narva linna sümfooniaorkestriga.

Lilian pakkus oma rühma noorimana tugevat konkurentsi endast vanematele, nii Narva, Sillamäe, Keila kui Tallinna Muusikakeskkooli õpilastele. Lõuna-Eestist rohkem osalejaid ei olnud. Vanuseliselt ei võistelnud ta mitte omas, vaid repertuaari järgi aste vanemas ja ka osalejaterohkeimas grupis. Žürii (Lembit Orgse – pianist ja EMTA õppejõud, Marko Martin – pianist ja EMTA õppejõud, Anatoli Štšura – Narva linnaorkestri dirigent)  tõstis esile noore pianisti kujundlikku ja elegantset mängu. Mainiti ka ära, et 11-aastaselt pole päris tavaline Mozarti tehniliselt väga nõudlikku klaverikontserti esitada. Liliani õpetajad on Raina Urb ja Kadri Leivategija.

Konkursi orkestrivoor ja lõppkontsert toimusid Narva kultuurikeskuse Geneva kontsertsaalis, kus laureaatidel oli võimalik veel kord sümfooniaorkestriga üles astuda ja publikut imeilusa muusikaga rõõmustada.

 

Põlva Muusikakool

 

Fotol Lilian Hindrikson koos oma õpetajate Raina Urbi (vasakul) ja Kadri Leivategijaga. Foto eraarhiivist.

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee