Uudised

Vabariiklik tantsutüdrukute festival paneb Põlva taas kuumalt särisema

22.03.2017

25. märtsil toimub Põlvas Mesikäpa spordihallis juba kuues rahvusvaheline spordimeeskondade ergutustiimide festival-võistlus, kus peadpööritavate kavadega saavad omavahel mõõtu võtta need tantsukollektiivid, kes tavaliselt spordivõistlustel vaid silmailu pakuvad. Tegemist on ainukese mõõduvõtmisega cheerleadingu valdkonnas Eestis. Võistlusest võtavad osa tantsutüdrukute tiimid üle Eesti ning ka naaberriikidest.

Sündmuse peakorraldajaks on Eesti säravamaid koreograafe Andre Laine, kelle sõnul on tegemist aasta kuumima showga. „See on vägevat elamust ja silmailu pakkuv sündmus kindlasti igale tantsusõbrale, sest kollektiivid tulevad välja oma parimate trikkide ja peadpööritava akrobaatikaga“ kommenteeris Laine.

Kahes kategoorias (cheerleaderid ehk ergutustants ja showtants) toimuval võistlusel hinnatakse nii füüsilisi trikkide tegemise oskusi kui ka lavalist sära ja energiat. Eelmisel võistlusel žüriis olnud Olesja Kazeko rõhutas, et sellisel kõrgel tasemel kavade esitamine nõuab tüdrukutelt äärmiselt kõrget distsipliini ja väga palju pühendumist treeningutele.

„Kui cheerladeri kategoorias hinnatakse rohkem trikke, tõsteid, saltosid ja püramiide, siis showtantsu kategoorias loeb just kollektiivi ühtsus, tantsuline energia, kostüümid ja joonised“, selgitas Andre Laine võistluse hindamise põhimõtteid. 

Eelmisel festivalil (detsember 2014, Põlva) mõlemas kategoorias võitjaks tulnud TTÜ korvpallitantsutüdrukud koos sama kooli saltopoistega tõdesid, et festivali tase oli väga kõrge ning nende võit tuli napilt.

VI Vabariiklik Tantsutüdrukute Festival-võistlus  algab 25. märtsil kell 18:00 Põlvas asuvas Mesikäpa spordihallis.
Pealtvaataja saab lunastada festivalile pileti hinnaga 5 eurot tund aega enne võistluse algust kohapeal.
 

Tule koos sõbraga kohale aasta kuumimale võistlusele ja ela kaasa Eesti kõige säravama ja õrnema spordiala esindajatele!

Sündmuste tutvustav reklaamklipp:

https://www.youtube.com/watch?v=VJsvq5XrukA 

 

Sündmuse korraldaja Meie Stuudio ja Andre Laine.

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee