Uudised

Põlvamaa esimene parim noor Välgataja on minifirma Puujuurikas

30.03.2017
Foto Anette Org

28. märtsil toimus Räpina Aianduskoolis oskuste aastale pühendatud ja noortele suunatud Põlvamaa karjääripäev, kus kuulutati välja möödunud sügisel alanud noorte ideekonkursi Välgatus võitja, kelleks on puidu jääkidest pastapliiatseid meisterdavad Põlva Kooli noored – Markus Villako, Patric Kurvits, Krister Suur ja Anette Vijar - minifirmast Puujuurikas.

Esimese Põlvamaa noorte ideekonkursi võitja, minifirma Puujuurikas idee on kasutada puidust jäägid ära efektiivselt meisterdades neist pastapliiatseid ehk "Tindijuurikaid". Puujuurikas on juba saanud tellimuse Põlva Koolilt kooli logoga "Tindijuurikate" valmistamiseks. Samuti on kokku lepitud "Tindijuurikate" tootmine suviseks müügiks Taevaskojas. Peagi arutatakse koostöövõimaluste üle ka Eesti Maanteemuuseumiga.

 

Hindamiskomisjonile meeldis Puujuurika puhul väga süsteemne tegevus kogu ideekonkursi vältel. Samuti kiideti finaalesitlust, kus meeskonna liikmetel oli kanda võrdne roll ja esinemise käigus osati sujuvalt üksteist täiendada. Ka ühelegi päevajuhi küsimusele vastustega võlgu ei jäädud ning erilisi kiidusõnu väärib, et tavapärane toode nagu pastakas suudeti oma esitlusega muuta põnevaks tindijuurikaks.

 

12-st ideekonkursil teekonda alustanud võistkonnast jõudis karjääripäevale oma projekti tutvustama ja kaitsma kaheksa meeskonda. Neid hindas komisjon, kuhu kuulusid mentorid – Eveli Naumanis, Triinu Vähi, Eve Veski, Kalev Kaarna, Siim Liiskmann, Kuldar Leis, Ulla-Maia Timmo, Jaan Konks, Mihkel Peedimaa ja Haimar Sokk ning Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso ja Põlvamaa Rajaleidja Keskuse juht Monika Adamson.

 

Esimese Põlvamaa noorte ideekonkursi võitjad saavad oma võitu tähistada piduliku lõunasöögiga Pesa hotelli restoranis. Kõiki projektis osalenuid premeeritakse õppereisiga Tartu Demokeskusesse ettevõtluskülla, kus saadud teadmiste ja kogemuste kinnitamiseks ja täiendamiseks viiakse nendega läbi ettevõtlusalane õppemäng.

 

Põlvamaa noorte ideekonkursi Välgatus eesmärk oli panna maakonna noori märkama kodukandi kitsaskohti ning pakkuma uute ideede abil neile lahendusi. Konkursil osalev idee võis olla äriidee, kodanikualgatuslik või heategevuslik idee, mida on võimalik teostada Põlvamaal.

 

Ideekonkurss Välgatus saab teoks Põlvamaa Rajaleidja keskuse, Põlvamaa Arenduskeskuse, Räpina Loomemaja ja Põlva maakonna koolide koostöös.

 

Allikas: www.polvamaa.ee

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee