Uudised

Avamisüritus uuendatud Põlva raudteejaama platsil

01.06.2017

Laupäeval, 3. juunil avatakse ametlikult kolme objekti valmimisel uue näo saanud Põlva raudteejaama piirkond. Uuendati raudteejaama platsi, Jaama tänava kergliiklustee ja sõidutee ning rajati Põlva-Himmaste-Eoste kergliiklustee.

Põlva raudteejaama plats ja Jaama tänava kergliiklustee uuendati EL struktuuritoetuse Ühtekuuluvusfondi meetme "Raudteeliikluse arendamine ja erinevate liikumisviiside ühendamine" toetusel. Projekti raames uuendati teekatet, rajati perroonile viiv kõnnitee, märgistati 15-kohaline autoparkla, paigaldati uus bussiootepaviljon ja 8-kohaline rattaparkla, uuendati tänavavalgustust ning korrastati platsi haljasala, kuhu paigaldati lehtla-paviljon koos valgustusega. Piirkonnas uuendati ka Jaama tänava sõidu- ja kergliiklustee raudtee ülesõidukohani ning paigaldati viidad ja istutati pihlapuud. Jaama tänav sai uue teekatte Lao tänava ristmikust raudtee ülesõidu ristmikuni.

 

Raudtee ülesõidukohast kuni Himmaste ja Eoste küladeni rajati uus 3,2 km pikkune kergliiklustee, mis on juba elanikkonna poolt aktiivselt kasutuses. Kergliiklustee on valgustatud ning varustatud pinkide ja prügikastidega. Põlva linna, Himmaste ja Eoste küla ühendava kergliiklustee rajamist toetati EASi vahendusel „Kergliiklusteede toetusskeemi“ raames. Kolme objekti ehitustööd teostati 2016. aasta lõpuks, haljastus ja lõplik märgistus valmisid selle aasta kevadeks.

 

Raudteejaama piirkonna avamisüritus toimub laupäeval, 3. juunil 2017 kell 17.00 Põlva Raudteejaama esisel platsil.

 

Info:

Mari-Riina Terna

Põlva Vallavalitsus

Arenduse peaspetsialist

5354 0738

 

   

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee