Uudised

Lilian Hindrikson on konkursi "Sigulda 2017" diplomand

01.06.2017

29.-30. maini toimus Siguldas rahvusvaheline noorte muusikute konkurss „Sigulda 2017“. Põlva Muusikakooli õpilane Lilian Hindrikson pälvis konkursi diplomi.

Osales 70 noort muusikut Lätist, Leedust, Eestist, Sloveeniast ja Kreekast, kes mängisid võistu 3 vanusegrupis: 10-12aastased, 13-14aastased ja 15-16aastased. Kava koosnes 2 osast: muusikateos, mis on loodud enne 19. sajandit või kaasa arvatud, ja 1 modernistliku helilooja teos 20. või 21. sajandist.

Võistlus toimus küll instrumentide gruppide kaupa (klaver, viiul, tšello, flööt, saksofon, tromboon, akordion, kitarr, kannel), ent arvestust peeti vanusegrupiti. A-vanusegrupis, kus võistles ka Lilian, oli kokku 38 osalejat erinevatest pillirühmadest ja nende vahel jagati 5 laureaaditiitlit ning 8 diplomit. Võib küsida, kuidas võrrelda omavahel ning eristada pianisti ja tromboonimängijat või akordionisti ja kandlemängijat. Kaalukeeleks sai kindlasti musikaalsus, virtuoossus, artistlikkus ja kava täielik õnnestumine. Konkursi grand prix ´võitis hoopis kitarrist Sloveeniast. Kümnest konkursil osalenud eestlasest tunnustati vaid Liliani, tema õpetaja Põlva Muusikakoolis on Raina Urb.

 

Lilian Siguldas. Foto eraarhiivist

 

Žürii tööd juhtis Läti Muusikaakadeemia professor ja pianist Ventis Zilberts, liikmeteks Leedu Muusikaakadeemia professor ja viiuldaja Ruta Lipinaityte, Läti Muusikaakadeemia dotsent ja flötist Ilona Meija, trompetist Valdis Bizuns ja Läti Muusikaakadeemia kutsutud dotsent ning pianist Dzintra Erliha. Konkurss ja selle lõppkontsert toimus Sigulda Kaunite Kunstide koolis „Baltais Fligelis“.

 

Põlva Muusikakool

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee