Uudised

Põlvas algasid 28. Põlva Päevad

02.06.2017

1.-4. juunini toimuvad 28. Põlva Päevad algasid neljapäeval lastekaitsepäeva sündmusega linnastaadionil, millele järgnes traditsiooniline terviseüritus Tund tervisele ligi 400 osavõtjaga.

Reedel, Põlva Päevade teisel päeval toimub noorteprogramm kultuurikeskuse ees treppidel, kodukohvikus TILLU on pannkoogipidu ja laiendatud smuutide pakkumine ning õhtul toimub kesktänaval Põlva Päevade tähtsündmus – motoriseerimata sõidukite mäestlaskumine. See on põnev vaatemäng, kus mäest veerevad alla mitmesugused iseehitatud või ümbertuunitud mootorita sõiduriistad. Osalejaid ootab seekord koguni 1500 eurone peapreemia.

Mäestlaskumisele järgneb Põlva Päevade suur perepidu kesklinnas, kus lavale astuvad Laura ja Elephants from Neptune. Suvevalges Põlva öös aga saab jämmida koos ansamblite Forgotten Sunrise, Cly/Suva ja Septic Anthem.

 

Laupäev algab linna puhkpilliorkestri äratusmänguga mööda linna ja laadameluga Intsikurmus. Pealaval linnasüdames astuvad üles tantsurühmad Eestist ja Lätist ning hiljuti kolmekümneseks saanud ansambel Seelikukütid. Toimuvad mitmesugused võistlused:  Põlvale omane orienteerumisjooks, rannavolle võistlus, trikiratta- ja rulavõistlus. Staadionil toimub lastejooks ning järvel sõidavad mitmed erilised veesõidukid. Kodukohvikus Tillu avatakse väike rahvaülikool, kus on võimalik toita nii hinge- kui vaimu. Rinda pistavad Eesti parimad rammumehed ning linna harrastusteater etendab dokumentaalnäidendi „Jumalasulane“ Põlva Maarja kirikus. Päev lõppeb Lõuna-Eesti suve avapeoga Intsikurmus.

 

Pühapäeval avatakse uudistamiseks Põlvamaa kaunimad aiad, tõukeratturid ja rullsuusatajad tõusevad kesklinnas mäkke ning õhtul toimub Põlva maakonna laulu- ja tantsupidu Intsikurmus.

 

Tulge Põlvasse!

 

Põlva Päevade kava:

http://www.polva.ee/polvapaevad

http://www.kultuurikeskus.ee/sundmused/1-4-juunil-xxviii-polva-paevad/

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee