Uudised

Kõigi aegade sportlikumal Harmoonikal sai lõõtsapealinn Põlva omale linnapea

17.07.2017

Seitsmes lõõtspillifestival Harmoonika jääb ajalukku kui kõige sportlikum lõõtsapidu ja pidu, kus lõõtsapealinn sai omale linnapea.

Seekordne lõõtsapidu algas tantsivate lõõtsade etteastega, mis on maailmamastaabis tähelepanuvääriv sündmus. Lõõtspill on mõeldud põlvedel mängimiseks ja tavaliselt seda seistes ega kõndides ei mängita, rääkimata tantsimisest. Peopublik aga sai ahhetades kaasa elada kuue lõõtspillimängija – Raul Roosiväli, Henrik Hinrikus, Ants Järv, Mart Kirotar, Sirli Aia ja Kristin Semm –  hoogsale tantsule, kusjuures muusikat tegid nad samal ajal endale ise.

 

Kuna Põlva võiks vabalt olla ka Eesti käsipallipealinn (sest kõikides vanuseklassides on Eesti meistriteks Põlva võistkonnad), siis oma panuse peo kordaminekuks andsid ka käsipallurid. Eesti meistermeeskonna Põlva SERVITI üheksa sportlast näitasid publiku vaimustushüüete ja lõõtspillide saatel oma musklite ilu meeste püramiide tehes.

 

Oma mitmekülgsust näitasid Põlva muusikakooli õppurid, kes lisaks oma klassikalistele pilliõpingutele teevad rahvamuusikat noortekapellis või laulavad ja viiuldavad samaaegselt vokaalansamblis Blue-S. Kaks lauljatest on Eesti ühed parimad orienteerujad ja üks neist – Johanna Laanoja – on koolinoorte maailmameister. Esinejate seas olid ka telekonkursi Rahvalõõts 2016. aasta võitja 10-aastane Ainar Arula, noored lõõtsapoisid Mart Kirotar, Rasmus Kadaja ja Herbert Konnula, leedu rahvamuusikaansambel Joldija ja naljalugudega hoidis publiku emotsiooni üleval vanameister Kaarel Tuvike.

 

Muusikalilavade sära tõid Intsikurmusse Ele Millistfer ja Uku Suviste, hinge puudutas lõõtsakuningas Juhan Uppini esinemine, peomeeleolu lõid tantsijad Andre Laine juhendamisel. Peoõhtut juhtis Ain Mäeots.

 

Kontserdi lõpuosaks kogunes lavale lõõtspillide koondorkester. Enne peo traditsioonilist lõpulugu andis lõõtspillitraditsiooni eestvedaja ja pärandihoidja Heino Tartes Põlva vallavanem Georg Pelisaarele üle lõõtsapealinna linnapea ametiraha, mis on valmistatud Teppo-tüüpi lõõtspilli metalsetest ehisdetailidest.

 

Kohtumiseni järgmisel Harmoonikal 21. juulil 2018!

 

Annely Eesmaa

teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus

 

Fotod: Põlva Foto/Riho Semm

 

 

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee