Uudised

Eesti lõõtsapealinn Põlva sai linnapea

17.07.2017

Põlva vallavanem Georg Pelisaar nimetati 7. lõõtspillifestivali Harmoonika peakontserdil Eesti lõõtsapealinna linnapeaks ja anti üle vastav ametiraha.

Laupäeval toimunud Harmoonika kontserdil Intsikurmus andis Eesti rahvusliku lõõtsatraditsiooni pärandihoidja Heino Tartes Georg Pelisaarele üle lõõtsapealinna linnapea ametiraha, nimetades nii Põlva vallavanema Eesti lõõtsapealinna Põlva linnapeaks. Ametiraha valmistas Heino Tartes ja see on tehtud Teppo-tüüpi lõõtspilli metalsetest kaunistusdetailidest.

 

Põlva sai linnaõigused ja linnapea 1993. aastal, kuid 2013. aastal ühines Põlva linn ümbritseva Põlva vallaga ning administratiivüksuse nimeks sai Põlva vald ja täitevvõimu juhiks vallavanem. Linn kui valla suurim asustusüksus jäi siis linnapeata. 2015. aastal andis võrgustiku Euroopa kultuurilinnad Eestis juht Toomas Vitsut Põlvale Eesti lõõtsapealinna tiitli ja nüüdsest on lõõtsapealinnal ka linnapea.

 

Põlva vallas on lisaks Põlva linnale ka 27 küla, millest 17 on valinud enese seast külavanema, kellele antakse vastavad ametimärgid üle Põlva valla suvemängudel 22. juulil.

 

Annely Eesmaa

põlva Vallavalitsus

teabespetsialist

Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee