Talihooldus

Talihooldus Põlva vallas  2016/2017

 

Talihooldus Põlva vallas

Talihooldust korraldab Põlva valla avalikult kasutatavatel teedel, erateedel ning linna territooriumil riigihanke võitnud

AS TREV- 2 Grupp.

  • Et lumetõrjetööd sujuksid tõrgeteta ning vältimaks tehnika lõhkumist ja kraavi vajumist, palume erateede omanikel tähistada kinnistul paiknevad teeservad, mahasõidud, truubid, ülesõidukohad (nt tokkidega, mille otsad on värvitud või helkurpaelaga seotud).
  • Tähistada ka teeservades olevad väiksemad puud, põõsad, kivid, aiad jms, mis võivad tõrjetööde käigus kannatada saada või tehnikat lõhkuda. Märgistamata objektide kahjustumisel kannab kulud eratee omanik.
  • Teeservadest tuleks võsa ja ülekasvanud puud piirata vähemalt 3,5 m kõrguselt, et hoida ära lumetõrjetehnika kahjustamine.
  • Vald ei korralda lumelükkamist ega muud talihooldust erateedel juhul, kui teele on paigaldatud sõitu keelav liiklusmärk (märk nr 311) või sissesõitu keelav liiklusmärk (märk nr 331) või mõni muu edasisõitu keelav liiklusmärk või takistus. Teavitussilt ERATEE ei ole sissesõitu keelav märk. Palume liiklusmärgid eemaldada või märkidele peale panna kilekott, et teostataks lumelükkamist.
  • Linnas palume lumesaju ajal sõidukeid tänava äärde mitte parkida, sest see takistab oluliselt lumetõrjetöid.

 

Kohalikud maanteed vabastatakse lumest 12 h jooksul ja erateed 24 h jooksul. Hooldustsüklit alustatakse pärast lumesaju või tuisu lõppu või lumesaju korral alates lumekihi kriitilise paksuse saavutamisest.

 

Valla hooldatavate teede nimekirja ja kaardid on leitavad siit:

Mammaste piirkond /nimekiri / kaart /

Himmaste piirkond / nimekiri  / kaart /

Peri piirkond / nimekiri / kaart /

 

Probleemide korral ja tagasiside andmiseks helistada:

AS TREV-2 Grupp kontaktisikule Oliver Mältonile telefonil 5330 0074,

Põlva Haldusteenistuse juhatajale Rein Kambrile telefonil 5560 1587

vallavalitsuse majandusspetsialistile Aigi Jänesele telefonil 5305 0774.

Viimati muudetud: 14.11.2016 14:15, Annely Eesmaa
Põlva Vallavalitsus    Registrikood 75038581    Kesk 15, 63308 Põlva    Telefon: 799 9470    Faks:     E-post: info@polva.ee