« Tagasi

Põlvas avati pidulikult keskväljak

Laupäeval, 23. juunil avati Põlvas EV 100 arhitektuuriprogrammi raames valminud keskväljak kontserdi ja maakondliku Võidupüha tähistamisega.

Võidupüha tähistamine algas mälestusjumalateenistusega Põlva Maarja kirikus ja selle järgnes pärgade panek Põlva vabadussambale. Pidulikult mindi üheskoos uuele väljakule,  kus lõõtsapealinnale kohaselt tervitasid rahvast lõõtspillihelid. Tutvuda sai Kaitseliidu Põlva maleva, Põlva politseijaoskonna ja Päästeameti tehnika väljapanekuga, Naiskodukaitse pakkus soovijaile sõdurisuppi.

Keskväljaku avamisel said sõna riigihalduse minister Janek Mäggi, EV100 juhtrühma liige Toomas Kiho, Eesti Arhitektide Liidu programmi "Hea avalik ruum" projektijuht Kalle Vellevoog, väljaku arhitektid Egon Metusala, Helen Rebane ja Kaie Kuldkepp ning Põlva vallavanem Georg Pelisaar. Väljaku õnnistas sisse EELK Põlva Maarja koguduse õpetaja Toomas Nigola. 

„Usun, et tegemist on Põlva jaoks 21. sajandi olulisima ehitusega. Soovin, et nii põlvakad kui külalised võtaksid väljaku omaks ja hoiaksid seda korras nagu oma koduõue," sõnas vallavanem Georg Pelisaar. 

"Hea avaliku ruumi" programmijuht Kalle Vellevoog rõhutas: "Põlva linnaväljaku rajamise protsess on õpetlik ja eeskuju vääriv. Väljak rajati maa-alale, kus kohtusid omavalitsuse ja eraomanike huvid, kuid osapoolte hea tahe ja oskus kokkulepe saavutada on tänaseks jõudnud suurepärase tulemuseni. Loodetavasti saab sellest paigast ka Põlvale oluline arengumootor."

Avamistseremooniale järgnes tore etteaste maakonna rahvatantsijatelt, kellelt võtsid esinemisjärje üle Uku Suviste ja Riivo Jõgi kvintett. Pärast kontserti toimus Kaitseliidu poolt toodud võidutule pidulik vastuvõtmine ja jagati see Põlvamaa valdadele, küladele ja kõigile teistele soovijatele. Esines Põlva linna puhkpilliorkester.

Pimedal ajal valgustab väljakut ligi 60 valgustit, 96 meetrit LED ribasid ja 28 veejoast koosnev valgustatud purskkaev. Väljak on haljastatud kokku 1600 istikuga, mille seas on nii lilli, kõrrelisi kui puid-põõsaid.

Augustikuus toimub uuel keskväljakul tõukerataste eurosarja etapi start ja finiš.

Foto: Aron Urb

Pildigalerii K. Masen

Pildigalerii A.Urb/EV100

ERRi uudis

Teate koostas:
Annely Eesmaa
Avalike suhete spetsialist
Põlva Vallavalitsus
799 9494; 516 0435