« Tagasi

Kuidas muuta töökeskkonda koroonaviiruse leviku ajal ohutumaks?

Tööinspektsiooni pressiteade
24.03.2020

Paljud ettevõtted on praegu majanduslikes raskustes. Tööinspektsioonil on valminud infograafikud nii töökeskkonna kui töösuhete kohta, mis aitavad muuta töökeskkonda koroonaviiruse leviku ajal turvalisemaks.

Infograafikud on kättesaadavad Tööelu portaalis  (NB! Saadaval ka vene ja inglise keeles). Infograafikuid jagame ka Tööinspektsiooni Facebooki ning Tööelu Facebooki lehe kaudu.

Tööinspektsiooni poole saab pöörduda helistades 640 6000, Skype  „Tööinspektsiooni nõustamisjurist" või kirjutades jurist@ti.ee

Tööinspektsiooni on oodatud helistama, kirjutama nii töötajad kui tööandjad, kellel on küsimusi seoses töökeskkonna koroonaviiruse vastu ohutumaks muutmisega ning töösuhete kohta eriolukorras. Kutsume tööandjaid kontakti võtma, kui vajate nõu, kuidas muuta töökeskkonda viiruse vastu ohutumaks nii, et ka tavapärane tööohutus ei saaks kannatada. Rõhutame, et tegemist on konsultatsiooniga, mitte töökeskkonna kontrolliga. Meie soov on anda nõu, et töökeskkond oleks ohutu ja töötajate tervis hoitud. Samuti on oodatud töötajate kõned küsimustega, kuidas nad ise saavad kaasa aidata töökeskkonna ohutumaks muutmisele.

Korduma kippuvad küsimused nendel teemadel on kogutud kokku Tööelu portaali  (eesti, vene ja inglise keeles).