« Tagasi

Head õpilased, lapsevanemad, klassijuhatajad ja koolijuhid!

Kooliaasta on lõppenud, lõpetajate jaoks aga lõpusirgel. Algas suvevaheaeg ning põhikooli või gümnaasiumi lõpetavatele noortele saabub tähtis hetk peagi. Kooliaasta lõppemine ning selle tähistamine peaksid pakkuma vaid ilusaid ja rõõmsaid emotsioone, mitte probleeme noortele ning muret lapsevanematele ja õpetajatele.

Paraku on kooliaasta lõpu puhul peetavate pidudega kaasnenud ka alkoholi tarvitamine. Tuletame meelde, et alkoholiseaduse kohaselt on alla 18-aastasel noorel alkohoolse joogi tarbimine, ostmine, müümine, üle andmine ja omamine keelatud. Alkohol on noorele organismile ja tervisele ohtlik, samuti võivad purjus peaga tehtud otsused mõjutada negatiivselt noore inimese elu.

Noored tahavad olla vabad, õnnelikud ja sõltumatud. Loodame, et kooliaasta lõpetamist ja suviseid pidusid tähistatakse nii klassikaaslastega, sõpradega kui ka pereringis alkoholita ning tähendusrikastest päevadest jäävad kõigile vaid kaunid mälestused.

Head noored! Hoidke ennast ja oma sõpru ning vältige liigseid riske!
Head lapsevanemad ja õpetajad! Olge noortele positiivseks eeskujuks ning rääkige nendega alkoholist ja selle tarvitamisega kaasnevatest tagajärgedest!

Edu lõpetajatele, turvalist ning ilusat suvevaheaega!

Janika Usin
Põlva Vallavalitsus
abivallavanem

Katrin Satsi
Kagu Politseijaoskond
piirkonnavanem