« Tagasi

2019. aasta maakondliku laulu- ja tantsupeo lavastaja on Riivo Jõgi

Põlvamaa Omavalitsuste Liit koostöös Põlvamaa Arenduskeskusega kuulutas välja ideekavandi konkursi  2. juunil 2019.a toimuva  Põlvamaa  laulu- ja tantsupeo läbiviimiseks. Ideekonkursi eesmärgiks oli Põlvamaa  laulu- ja tantsupeo visiooni ja seda teostava kunstilise toimkonna väljavalimine. Konkursile esitati neli tööd ja neist valiti välja kavand, mille autor on dirigent Riivo Jõgi.

Ideekavandi autori sõnul saab maakonna laulu- ja tantsupeo tunnuslauseks olema "Sinule, Eesti – Sinule, Põlvamaa!", inspireerituna 2019. a Eesti  üldlaulu- ja tantsupeost "Minu arm". Nimetatud peol tuleb ettekandele Riivo Jõgi teos „Sinule, Eesti", milles sisalduvad viited tuntud meloodiatele (nt „Hoia, Jumal,  Eestit", „Mu isamaa armas").

Maakonna laulu- ja tantsupeol saab kuulda ja näha esitusi, mis on mõeldud kingitusena Põlvamaale ja tema inimestele. „Mul on heameel, et maakonna üks tähtsamaid kultuurisündmusi nagu seda on laulu-ja tantsupidu, saab mitmes mõttes olema erilisem. Järgnev aasta on Eestis nimetatud „ Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta 2019" aastaks, mille eesmärk on läheneva juubelilaulu- ja tantsupeo valguses tuua esile laulu- ja tantsupeo teekond läbi Eesti aja- ja kultuuriloo. Sama kaaluga juubelipidu saab olema alles 50-ne aasta pärast ning " selgitas Riivo Jõgi.

Maakonna 2019. aasta laulu- ja tantsupeo kavandeid  hindas  Põlva maakonna laulu- ja tantsupeo komisjon.

Konkursi võitjal on võimalus oma stsenaariumi järgi lavastada pidu, mille korralduse jaoks on moodustatud Põlvamaa Omavalitsuste Liidu  maakonna laulu- ja tantsupeo komisjoni poolt toimkond koos projektijuhiga.

Lisainfo:
Asser Jaanimets
kultuurispetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5331 0508
E-post: asser.jaanimets@polvamaa.ee